Olomouc poslala Slovácko na poslední místo

Fotbalisté Sigmy Olomouc už nejsou poslední v Gambrinus lize. V 9. kole porazili v souboji dvou posledních týmů Slovácko 2:1 a poslali právě tým z Uherského Hradiště na dno prvoligové tabulky. Brno ztratilo první body na domácím hřišti, když jen remizovalo s Mostem 1:1. České Budějovice si poradily s Plzní 2:1. Dnešní program zkompletuje večerní duel Teplic s vedoucím týmem ligy Mladou Boleslaví.

Gambrinus liga

V důležitém souboji dvou týmů ze středu tabulky mezi Českými Budějovicemi a Plzní se radovali více Jihočeši, kteří vyhráli 2:1 a poskočili už na páté místo v neúplné tabulce po devátém kole. O výhře rozhodl znovu záložník Volešák, který se trefil na podzim už potřetí. V rušném souboji zástupců dvou sousedních metropolí slavila úspěch aktivita a bojovnost domácích nad technickou hrou hostí.

Fotbalisté Brna ztratili v domácím prostředí poprvé v letošní sezoně body po remíze 1:1 s Mostem a znovu potvrdili, že zápolí s produktivitou. Jedinou jejich branku vstřelil ve 32. minutě Zelenka, Most vyrovnal o sedm minut později po trefě Gašparíka, který potvrdil střeleckou formu.

Druhé vítězství Olomouce v sezóně zařídil slovenský záložník Ladislav Onofrej, který v 67. minutě vstřelil druhý gól Sigmy. Domácím hrdinou je ale útočník Janatka, který obě branky připravil. Olomoucké fotbalisty poslal poprvé do vedení Vojtěch Schulmeister, za hosty srovnal krátce před přestávkou Brazilec Tiago.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:1 (1:1)

Branka: 25. V. Schulmeister, 68. Onofrej - 41. Bernardi. Rozhodčí: Jára - Košec, Tulinger. ŽK: Onofrej, Randa, Peška, Janotka - Róth, Vrána, Vozábal, Kaspřák. Diváci: 4262

Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Cléber - Rýdel (75. Hudec) - Štěpán (46. Pulkert), Randa, Onofrej, Janotka - V. Schulmeister (90. Peška). Trenér: Petržela

Slovácko: Drobisz - Němčický (78. Zeher), Šuškavčevič, Vrba, Lysoněk - Kaspřák, Vozábal, Bernardi, Róth - Ivana (78. Brožík), Vrána (85. Görner). Trenér: Plíšek

1. FC Brno - FK SIAD Most 1:1 (1:1)

Branky: 32. Zelenka - 39. Gašparík. Rozhodčí: Moudrý - Wilczek, Slavík. ŽK: Švejnoha, Mazuch - Škoda, Prášil, Gašparík. Diváci: 4121

Brno: Lejsal - Švejhoha, Trousil, Pavlík, Siegl - Partyš (80. Besta), Polách, Chlup (60. Mazuch), Střeštík - Pacanda, Zelenka (74. Wagner). Trenér: Mazura

Most: Vaniak - Prášil, Hainault, Procházka, Zbončák - Jendruščák (72. Mendy), Škoda, Pilař, Schut (83. Suchý), Gašparík (90. Brezina) - Pešír. Trenér: Ščasný

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)

Branky: 12. Svátek, 35. Volešák - 25. T. Krbeček. Rozhodčí: Racek - Chytil, Kubáň. ŽK: Žižka, Baláž, Bureš, Černý, Gruber - Šíma, M. Jarolím, Fillo, Borek. Diváci: 3385

České Budějovice: Filipko - Plocek, Kladrubský, Homoláč, Bureš - Adamec, Volešák, Žižka, Černý - Svátek (86. Gruber), Baláž (55. Táborský). Trenér: Cipro

Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, M. Jarolím, Šíma (56. Smejkal) - Malár (66. Borek), T. Krbeček (80. Veselý). Trenér: Levý