Chyba v překladu mění norský jídelníček, Seveřané v Pchjongčchangu dostali 15 tisíc vajec

Drobná chyba v překladu zavinila, že je norská výprava na olympijských hrách v Pchjongčchangu zavalena vejci. Skandinávský tým dostal desetkrát víc vajíček, než si objednal.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norští kuchaři objednali 1500 vajíček, dorazil desetinásobek | Zdroj: https://twitter.com/tronderavisa

Kuchaři skandinávského týmu chtěli objednat s pomocí překladače internetového vyhledávače 1500 vajec, nakonec jich ale dostali 15 tisíc. Trochu moc pro 109 sportovců.

„Bylo to naprosté překvapení, když nám ta vajíčka přivezli. Vůbec to nebralo konce,“ řekl listu Aftenposten kuchař Stale Johansen.

Naštěstí se Norům nakonec podařilo vyjednat, že mohou nadbytečná vejce vrátit. I tak ale kuchaři plánují pro členy výpravy vajíčka ve všech podobách. „Budou omelety, vejce natvrdo, smažená i míchaná vajíčka s uzeným lososem,“ řekl Johansen se spikleneckým mrknutím.

Podle koreanistů mohlo problémy při překladu způsobit komplikované počítání v korejštině, která používá pro různé účely dva rozdílné systémy. Z 1500 se tak snadno může stát 15 tisíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme