Bronz se zlatou příchutí. Pro Lindsey Vonnovou bylo loučení s olympijským sjezdem velmi emotivní

Nejúspěšnější lyžařka historie, co do počtu vítězných závodů ve Světovém poháru, se s olympijským sjezdem rozloučila třetím místem. Pro Američanku Lindsey Vonnovou byl závod v Pchjongčchangu hodně emotivní, a přestože patřila mezi favoritky na zlatou medaili, nadšená byla i z bronzu.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká lyžařka Lindsey Vonnová | Zdroj: Reuters

„Hodně to pro mě znamená, viděla jsem tady hodně amerických vlajek a to jsme v Jižní Koreji a domů to máme dost daleko. To je právě ta výjimečnost olympijských her a speciální duch soutěží,“ potěšila Američanku nepřehlédnutelná skupina fanoušků. 

Hněv fanoušků, slzavá omluva. Korejskou petici za vyloučení rychlobruslařek podepsalo půl milionu lidí

Číst článek

Ti, oblečeni v barvách Spojených států, chtěli místo hokejového čtvrtfinále s Českem vidět právě legendu sjezdového lyžování. 

Lindsey Vonnová byla na olympiádě poprvé už v roce 2002 v Salt Lake City, když v 17 letech skončila šestá v kombinaci. Osm let poté ovládla sjezd ve Vancouveru a za dalších osm let přidala bronz v Jižní Koreji.

„Olympijské hry mně budou moc chybět. Miluju závody, ten okamžik, když jste ve startovní bráně pod obrovským tlakem. Cítíte, jako byste se dusili a pak se vrhnete dolů s nadějí na medaili. Strašně mi to bude chybět. Přála bych si, abych mohla dál lyžovat a aby mě tělo tak nebolelo,“ připomíná Vonnová sérii zranění, která ji doprovázela v posledních letech.

Ve 33 letech už je její tělo extrémní zátěží dost opotřebované, a tak přestože ještě se závoděním nekončí, na olympiádu v roce 2022 se nechystá.

Medaile pro dědu

„Cítím se šťastná, že jsem ze sebe dokázala dostat to nejlepší a mám medaili ve svém posledním olympijském sjezdu, to je pro mě hodně speciální. Jsem na stupních vítězů, jsem moc štastná,“ povídala americká lyžařka po závodě v Pchjongčchangu se slzami v očích.

Její nával emocí měl i trochu jiný rozměr. Medaili chtěla vybojovat i pro svého dědu, který v listopadu zemřel.

„To si pak člověk uvědomí, jak je život krátký a přeje si strávit co nejvíc času s rodinou. Proto jsem moc ráda, že tu byli moji nejbližší. To pro mě znamená všechno,“ dodala Vonnová.

Lindsey Vonnová tak už pravděpodobně další olympijskou medaili nepřidá, i když ji hned ve čtvrtek čeká kombinace, do slalomové části totiž půjde skoro bez tréninku. Ve Světovém poháru ale ještě jednu velkou metu pokořit může. Zatím Američanka vyhrála 81 závodů a víc vítězství, tedy 86, už má jen další legenda, Švéd Ingemar Stenmark.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme