Jenom jeden program a omezení na webu. Česká televize vysvětluje, proč nemůže vysílat vše v přímém přenosu

Letošní olympijské hry v Jižní Koreji se z českého pohledu vyznačují mimo jiné i tím, že Česká televize vysílá pouze na jednom programu, a tak často dochází ke křížení jednotlivých sportů s českou účastí. Typickým příkladem je neodvysílání zlaté jízdy Ester Ledecké, která kolidovala se zápasem českých hokejistů proti Kanadě. Česká televize prostřednictvím své mluvčí Karolíny Blinkové poskytla na toto téma serveru iROZHLAS.cz rozhovor.

Rozhovor Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize čelí kritice diváků kvůli vysílání z olympijských her | Foto: Tomáš Adamec, ASC Dukla Ivana Roháčková, Bryan Snyder/Reuters | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

V čem je tato olympiáda jiná, co se týče vysílání a vysílacích práv, než byly ty předchozí?
Hlavní rozdíl je v omezeném počtu hodin, který jako vlastník sublicence můžeme divákům ze ZOH nabídnout. Původní dohoda nám umožňovala odvysílat pouhých sto hodin premiérového vysílání bez možnosti repríz, povedlo se nám ale vyjednat navýšení, a proto můžeme divákům nabídnout přes dvě stě hodin premiér, a k tomu máme možnost opakování pořadů.

'Je dobře, že jsme se vyhnuli osmifinále, kde člověk nikdy neví, co se může stát,' říká obránce Nakládal

Číst článek

Olympijské vysílání mohou diváci sledovat na programu ČT sport a na webu v iVysílání, tam si mohou jednotlivé přenosy přehrávat až sedm dní po jejich odvysílání, zpravodajské souhrny zůstanou na webu tři dny. Oproti minulé olympiádě nyní nemůžeme streamovat další olympijské dění.

Vnímáte kritiku lidí, kteří nejsou spokojení s křížícím se vysíláním? Co na to říkáte?
Kritika nás mrzí. Vzhledem k podmínkám sublicence ale bohužel není v našich silách se riziku křížení programu vyhnout.

Oproti původní dohodě se nám podařilo vyjednat dvojnásobný počet hodin, které můžeme ze ZOH odvysílat. Denně divákům nabízíme až 14 hodin premiérového vysílání. Veškeré zajímavé momenty, které nemůžeme vysílat přímým přenosem, se snažíme nabídnout co nejdříve ze záznamu. Sublicence nám nedovoluje ani odvysílat jiný obsah v televizi a jiný na webu.

Proč jste nevysílali závod Ester Ledecké v přímém přenosu?
Start závodu byl kvůli povětrnostním podmínkám odložen. Jízdu Ester Ledecké jsme odvysílali hned, jak to bylo možné, ve druhé přestávce zápasu hokejistů Česka proti Kanadě.

Budete vysílat v přímém přenosu její čtvrteční závod na snowboardu?
Finálový závod Ester Ledecké v paralelním obřím slalomu snowboardistek bude v sobotu a budeme jej vysílat přímým přenosem. Ve čtvrtek se jede kvalifikace, přenos budeme řešit operativně podle stanovené startovní listiny kvalifikace. V tu samou dobu hraje český národní tým čtvrtfinále.

Proč hokej a biatlon v jednom případě, a hokej a štafetu mužů v druhém případě nevysíláte na dvou kanálech a dochází k tomu, že fanoušci jednoho sportu nevidí celý přenos?
Mezinárodní olympijský výbor určil pro období 2018-2024 oficiálním vysílatelem her v Evropě společnost Discovery vlastnící Eurosport. Česká televize stejně jako všichni ostatní držitelé sublicencí může vysílat olympijské přenosy pouze na jednom programu, takové jsou podmínky sublicence.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme