Hokejisté zvládli divoký zápas proti Rusům, vítězství 6:5 trefil v prodloužení Šulák

Čeští hokejisté odehráli s největším favoritem olympijského turnaje divoký zápas, který nakonec díky čtyřem přesilovkovým gólům vyhráli 6:5 v prodloužení. Rozhodující trefu si připsal obránce Libor Šulák.

SLEDOVALI JSME ONLINE Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Mozík během utkání proti Olympijským sportovcům z Ruska.

Vojtěch Mozík během utkání proti Olympijským sportovcům z Ruska. | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Čeští hokejisté už před zápasem věděli, že ani vítězství v základní hrací době by jim už vytoužené první místo v základní skupině B nezajistilo. I tak ale chtěli proti ruskému výběru zabojovat o dobrý výsledek, který by jim mohl zajistit lepší výchozí pozici do osmifinále a taky zvednout sebevědomí po ne úplně vydařeném vstupu do turnaje.

Aktivní vstup do zápasu, nejlépe jít do vedení. Hokejisté očekávají proti Rusům bojovný duel

Vstup do zápasu se ale českým hráčům nepovedl, a přestože první oslabení zvládli ubránit, po necelých pěti minutách už prohrávali, když brankáře Hrubce překonal Vladimir Tkačov. Pak se ale Češi zlepšili a také se dočkali vyrovnání. Ve 13. minutě se v přesilovce krásně trefil Tomáš Kundrátek a bylo to 1:1.

V polovině zápasu dostali Rusové velkou šanci, když hráli po faulech Smejkala a Sobotky přesilovku pěti proti třem. Dvojnásobnou výhodu sice nevyužili, v následné klasické přesilovce už se ale trefil Nikita Nestěrov.

Český tým ale herně držel s jedním z hlavních favoritů na zisk zlatých medailí krok a ještě před koncem druhé třetiny dokázal skóre otočit. Dimitrij Voronkov tvrdě fauloval Sedláka a rozhodčí mu po poradě udělili možná až příliš přísný trest na pět minut plus do konce utkání.

A Češi nabídnutou šanci dokázali skvěle využít, když se nejdřív prosadil David Krejčí a chvíli po něm otočil na 3:2 Michal Špaček. A když krátce po druhé přestávce zvýšil na 4:2 Lukáš Klok, vypadalo to s českým týmem velmi dobře.

Rusové se pak ale zvedli a dokázali vývoj zápasu dokonale zvrátit. Nejdřív rychle snížil Kirill Semjonov, pak vyrovnal Arsenij Gricjuk a nakonec otočil na 4:5 pro Rusy Andrej Čibisov. Tři góly během čtyř minut a dvaatřiceti sekund.

ONLINE: Ruští olympionici - Česko

Průběh utkání jsme na iROZHLAS.cz sledovali online.

Bláznivá třetí třetina ale pokračovala a sotva půl minuty po Čibisovově trefě se štěstím vyrovnal Tomáš Hyka.

V základní hrací době se nerozhodlo, a tak se šlo do prodloužení. V něm přišla další česká přesilovka a po dlouhém tlaku se přesně trefil Libor Šulák. Češi tak nakonec po divokém průběhu porazili ruský tým 6:5 v prodloužení.

I tak ale skončí český tým v tabulce skupiny B až třetí právě za Rusy a Dány. Švýcaři jsou čtvrtí. Osmifinálového soupeře se Pešánovu svěřenci dozví po nedělních posledních zápasech základních skupin.

Olympijské hry - muži (PLATNÉ K 12. 2. 2022)

Skupina B:
Rusko - ČR 5:6 v prodl. (1:1, 1:2, 3:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Tkačov (Gusev, Něstěrov), 33. Něstěrov (Gusev, Plotnikov) , 44. Semjonov (Plotnikov, Andronov), 47. Gricjuk (Gusev, Tkačov), 49. Čibisov (Vojnov, Šipačov) - 13. Kundrátek (Červenka, M. Stránský), 39. Krejčí (Červenka, Kundrátek), 40. M. Špaček (Šulák, Sobotka), 44. Klok (T. Zohorna, H. Zohorna), 49. Hyka (Sedlák, Krejčí), 65. Šulák (Krejčí). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Kaukokari - Nikulainen (oba Fin.), Lundgren (Švéd.). Vyloučení: 4:5, navíc Voronkov (Rus.) 5 min.a do konce utkání. Využití: 1:4. Diváci: 921 (omezený počet).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít