Cyklista Kukrle: Berou nás jako nakažené i po negativních testech, to Japoncům zazlívám

Přísné koronavirové restrikce komplikují v Tokiu olympionikům přípravy na soutěže. Na ztížené podmínky si postěžoval cyklista Michael Kukrle, který se musel před sobotním závodem potýkat s cestováním mezi izolačními hotely a nebylo mu umožněno normálně trénovat. Důvodem je jeho předchozí kontakt s pozitivně testovaným týmovým kolegou Michalem Schleglem.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Kukrle (v bílém) při úniku v olympijském závodě. | Foto: Tim de Waele | Zdroj: ČTK, AP

„Ze čtvrtka na pátek nás odvezli z hotelu ve Fudži do Tokia, kde jsme byli kolem půlnoci. Do čtyř do rána jsme čekali na výsledek testu v pokoji, který je lepší ani nepopisovat. Pak jsme jeli na izolační hotel, kde jsme byli v šest ráno. A dostali jsme kuřácké pokoje, kde byl naprosto brutální smrad. Naštěstí jsme pak dokázali vyjednat přehození pokojů," popisoval Kukrle, jak probíhal jeho den před prvním závodem, v němž se blýskl povedeným výkonem, když hrál jednu z hlavních rolí v dlouhém úniku.

První den olympijských her ovládli čínští sportovci. Zaujal cyklistický závod či postup českých tenistek

Číst článek

„Děsně mě štve, že nás Japonci berou jako nakažené. Přitom jsme každý den měli negativní test a už je to navíc od zachycení prvního nakaženého týden. Měl jsem fakt obavy, že nakonec ani nepojedu,“ připustil Kukrle.

Pravidelné testování a přesouvání mezi hotely Kukrlemu nabouralo přípravný režim. „Ráno jsem musel ještě na test, takže jsem na závod, který začínal v jedenáct hodin, vstával o půl páté. V součtu za dvě noci před závodem jsem spal jen pár hodin. Jsem rád, že mě to tady nijak nezlomilo a povedlo se mi z mého pohledu zajet dobře,“ pochvaloval si Kukrle po závodu, v němž zaujal dlouhým únikem a dojel do cíle na 36. pozici.

‚Tohle jim zazlívám‘

Kukrle kvůli kontaktu s nakaženým kolegou zatím neví, zda mu bude umožněno normálně trénovat na středeční souboj s chronometrem. V posledních dnech byl totiž odkázaný k tréninku na ergometru. Hned po závodě se musel musel vrátit na izolační hotel do Tokia.

Cyklistický závod ovládly tváře letošní Tour. Zlato slaví Ekvádorec Carapaz, za ním dojeli Van Aert a Pogačar

Číst článek

„Teprve uvidím, co se mnou bude. Zkusíme požádat alespoň o prohlídku trasy, což je u časovky dost zásadní. O každý trénink během izolace se musí žádat, počkat na schválení a navíc absolvovat test s negativním výsledkem šest hodin před startem tréninku. Je to děsně složité. Navíc budu sto kilometrů daleko. Kdyby mi umožnili přesun do hotelu, kde jsme byli, absolvuji test a za pár minut jsem na trati. Japonci nám to hodně zkomplikovali, tohle jim fakt zazlívám,“ nezastíral Kukrle.

Po pátečním letu speciálem z Prahy do Tokia se nákaza covidem-19 objevila u čtyř českých sportovců, jednoho lékaře a jednoho trenéra. Prvním testem po příletu neprošel lékař Vlastimil Voráček, který nebyl proti covidu očkovaný. Mezi pozitivně testovanými jsou plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a Markéta Nausch Sluková, stolní tenista Pavel Širuček a silniční cyklista Michal Schlegel. Pozitivní test měl i Simon Nausch, manžel Slukové a trenér. Sportovci kvůli pozitivnímu testu přišli o možnost zapojit se do olympijských soutěží.

onz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme