Věděli jsme, že Čína bude jeden z nejtěžích soupeřů, přiznal trenér českých hokejistek Pacina

České hokejistky vstoupily do olympijského turnaje vítězně a v Pekingu porazily domácí Čínu 3:1. Premiérové utkání ženského hokejového týmu pod pěti kruhy zhodnotil trenér Tomáš Pacina, podle kterého byly domácí hráčky jeho svěřenkyním rovnoceným soupeřem.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pacina | Zdroj: Reuters

Góly českého výběru daly Tereza Radová, Denisa Křížová a Michaela Pejzlová. Branku domácího výběru, v jehož dresu nastoupilo třináct hráček narozených v Kanadě nebo USA, vstřelila Hannah Millerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak trenér českých hokejistek Tomáš Pacina zhodnotil utkání s Čínou

Trenérovi českého výběru Pacinovi ale nepůsobily problémy jen herní schopnosti soupeřek, ale i jména zámořských hráček v čínských dresech.

Jak hodnotíte historicky první vystoupení českých hokejistek na olympijských hrách?
Podle toho, jak jste to teď řekl, to tak vypadalo. Byli jsme hodně nervózní a nemohli jsme se z té nervozity dostat. Čína měla fantasticky organizovaný defenzivní systém, navíc je velice silná v soubojích a bruslení. Dlouho jsme se trápili, než se nám podařilo skórovat. Třetí gól nás uklidnil a za výhru jsme vděční. Čínu jsme vůbec nepodceňovali. Věděli jsme, že bude jedním z nejtěžších soupeřů.

Čínu jste překonávali zejména v rychlosti, to byl ten rozdíl?
Myslím, že rychlostí puku a přihrávek. Bruslařsky jsou na tom stejně jako my. Naše souhra pěti hráček dohromady a pomoc obránkyň nám pomáhaly číst jejich systém, který měly ve středním pásmu. Holky ho zvládly velice dobře.

Co vás napadlo, když jste viděl soupisku soupeře? Některá jména jste vůbec neznal, pak bylo jasné, že Američanky a Kanaďanky byly pro tento turnaj přejmenovány.
Já vám na to ani nemůžu odpovědět, protože bych asi ztratil svoji akreditaci. Odpovím vám, až se v bezpečí vrátím do České republiky.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme