Ledecká po druhé zlaté: Užila jsem si každou jízdu, mamku budu držet za ruku celou cestu domů

Dlouhé minuty po druhém triumfu procházela Ester Ledecká hroznem novinářů. I v rozhovoru pro Radiožurnál především děkovala všem, kteří ji ke dvěma zlatům v Pchjongčchangu dovedli.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká se svým snowboardem, do historie vstoupila tím, že před týdnem zvítězila i na lyžích | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

„Dobré ráno. Jak se máte? Já se mám skvěle,“ přivítala dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká reportéra Radiožurnálu Jakuba Marka v mix zóně po olympijském závodě.

Ester Ledecká se zapsala do olympijských dějin. Po lyžích získala v Koreji zlato i na snowboardu

Číst článek

Za sebou měla dlouhou sérii krátkých rozhovorů. Z 22leté sněžné obojživelnice se stala senzace her v Pchjongčchangu. Jako první sportovkyně v historii zimních olympijských her vyhrála dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách. Během jediného týdne.

„Každý závod má něco do sebe. Jsem hlavně ráda, že jsem mohla závodit na lyžích i na snowboardu, byl to můj největší sen už odmalička. Už po kvalifikaci jsem si říkala 'Jo, teď se ti povedlo, jseš tu i na snowboardu, teď už si to prostě jenom užij',“ líčila.

„Byl to fakt fajn závod. Užila jsem si každou jízdu a snažila jsem se soustředit sama na sebe. Musím poděkovat všem posluchačům a fanouškům, kteří mě tlačili do cíle,“ zdravila Ester Ledecká své příznivce u rádií.

Tím ale poděkování neskončilo. Zamířilo například ke snowboardovému trenérovi Justinu Reiterovi, servismanovi Petru Kouřilovi, kterému neřekne jinak než „Olsen“, fyzioterapeutovi Jakubu Kupkovi...

„A hlavně Erichovi, který tu s námi nemůže být a má na tomhle ohromnou zásluhu,“ nezapomněla na svého kouče Ericha Pramsohlera, který s ní kvůli nemoci nemůže jezdit po závodech.

V Koreji ji doprovází i rodiče. Otec a zpěvák Janek Ledecký už před týdnem pro triumfu v super-G mezi lyžařkami plánoval své dceři složit písničku, v Pchjongčchangu je i matka Ester Ledecké Zuzana, která překonala strach z létání.

„Mamce děkuju za to, že byla tak odvážná a přiletěla, i když se strašně bojí letadel. Strašně si toho vážím a celou cestu zpátky ji budu držet za ruku, aby to zvládla,“ slibuje.

Češka je senzací olympijských her a po své druhé zlaté medaili musela procházet hroznem novinářům. I dál ji čekají hodiny a hodiny dalších povinností.

jam, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme