Biatlonistka Davidová bojovala ve vytrvalostním závodě o medaili, nakonec dojela šestá

Biatlonistka Markéta Davidová se po nevydařeném vystoupení ve smíšené štafetě představila ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů. Česká reprezentantka bojovala ještě před poslední střelbou o zlatou medaili, poslední ránu však netrefila a do cíle dojela na šestém místě. Vyhrála Němka Herrmannová.

Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Zdroj: Reuters

Patnáctikilometrový závod vyhrála Denise Herrmannová z Německa o 9,4 sekundy před Anais Chevalierovou Bouchetovou z Francie.

Bronz získala i se dvěma trestnými minutami Marte Olsbuová Röiselandová. Na vítězku, která také jednou na střelnici chybovala stejně jako druhá Francouzka, ztratila Davidová 31,9 sekundy.

Lucie Charvátová byla po dvou chybách na střelnici devatenáctá, Jessica Jislová obsadila 27. místo a debutantka Tereza Voborníková skončila na 34. příčce.

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. Hermannová (Něm.) 44:12,7 (1 tr. min.), 2. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -9,4 (1), 3. Röiselandová (Nor.) -15,3 (2), 4. Voigtová (Něm.) -16,6 (1), 5. Alimbekavová (Běl.) -31,7 (1), 6. Davidová (ČR) -31,9 (1), 7. Irwinová (USA) -1:01,4 (1), 8. Tandrevoldová (Nor.) -1:02,7 (1), 9. Rezcovová (Rus.) -1:13,1 (2), 10. Džimová (Ukr.) -1:21,7 (2), ...19. Charvátová -2:33,9 (2), 27. Jislová -4:04,8 (2), 34. Voborníková (všechny ČR) -4:38,9 (2).

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít