Netajím, že jsem emotivní člověk, vysvětloval slzy Krčmář. Šance na další medaile jsou ve stíhačkách

Začátek sezony českým biatlonistům nevyšel, ale vstup do olympijských her mají parádní. Veronika Vítková s Michalem Krčmářem podali v Koreji životní výkony, a tak získali Češi ze dvou závodů dvě medaile.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář v cíli závodu neskrýval dojetí | Foto: Pavel Lebeda | Zdroj: ČOV

„Nikdy jsem se netajil tím, že jsem emotivní člověk ať už pozitivně, nebo negativně. Rozhodně jsem nechtěl něčemu bránit, chtěl jsem to nechat propuknout naplno,“ vysvětloval Michal Krčmář po stříbrném sprintu.

Stříbrný Krčmář: Na pódiu jsem byl jedinkrát v životě. Je to něco neuvěřitelného, nemůžu si nic vytknout

Číst článek

Nejen maličkou skupinu fanoušků přímo v Koreji, ale i příznivce doma v Česku nadchnul jak výkon Michala Krčmáře, tak jeho dojetí. Jeho slzy, kvůli kterým nebyl během rozhovorů skoro schopný ani odpovídat, tekly hned po stříbrném závodě i sociálními sítěmi.

Asi málokdo v to věřil, když Gabriela Koukalová v Koreji není, když její zranění a rozhovory nepomohly týmové atmosféře a když Češi zažili výsledkově nejhorší prosinec za posledních sedm let. Nyní mají čeští biatlonisté ze dvou závodů dvě medaile.

„Každopádně už před sezonou bylo každému jasné, že letos je to sezona o olympijských hrách. Nikdo ani nebude moc řešit, kolikátý byl celkově ve Světovém poháru,“ říká šéftrenér Ondřej Rybář.

Trenéři i fanoušci už mohou s optimismem vyhlížet pondělní stíhací závody. Odstartuje se do nich s odstupy ze sprintu, tedy Veronika Vítková ze třetího místa a Michal Krčmář jen čtyři a půl vteřiny od Němce Peiffera.

„Uvidíme, co počasí. Třeba se stane, že přijede skupinka a bude muset čekat na poryv větru. Navíc položky budou čtyři, takže spousta nových faktorů, ale já se s tím budu chtít poprat,“ slibuje Krčmář.  

Stíhající závody začínají v 11.10 pro ženy a hodinu po poledni českého času pro muže. Stanice Radiožurnál – Olympijský speciál odvysílá oba závody v přímém přenosu.

„Šanci máme a vůbec nemáme špatnou startovní pozici. Bude to ohromně těžké, protože favorité se budou chtít dotáhnout dopředu. Pamatuju si Soči, kde Gábina ze čtvrté desítky dojela čtvrtá. Bude to hodně těžký závod, ale všichni závodníci mají šanci se posunout a uvidíme v cíli,“ vyhlíží stíhačky Rybář.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme