Za slova o velbloudech stopka do konce roku. Cyklistického funkcionáře potrestali kvůli rasismu

Za rasistický výrok na olympijských hrách v Tokiu směrem k africkým cyklistům si sportovní ředitel Německého cyklistického svazu Patrick Moster vysloužil distanc do konce roku. Čtyřiapadesátiletého funkcionáře za slova o „velbloudářích“ potrestala Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

Video Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrick Moster během cyklistické časovky na olympijských hrách v Tokiu | Zdroj: Profimedia

Moster se při olympijské časovce snažil vyhecovat svého svěřence Nikiase Arndta k lepšímu výkonu, a tak na něj během výkonu křičel: „Pojď, pojď, dožeň ty velbloudáře, dožeň je.“

Německý funkcionář tím měl na mysli dvojici cyklistů z Afriky, Alžířana Azzadina Ladžába a Amanuela Ghebreigzabhiera z Eritreje.

VIDEO: Nevěděl jsem, že tu rampu v den závodu odstraní, popsal favorizovaný Van der Poel ošklivý pád

Číst článek

Omluva nepomohla

Jeho slova ale kromě německého cyklisty zachytily mikrofony, a i když se Moster okamžitě omluvil, národní olympijský výbor ho poslal z Tokia domů.

Od incidentu 28. července měl funkcionář od UCI předběžně zastavenou činnost. Při jednání disciplinární komise vinu přiznal a přijal distanc do 31. prosince 2021.

„UCI odsuzuje všechny formy rasismu a diskriminačního chování. Usiluje o zajištění integrity, různorodosti a rovnoprávnosti v cyklistice,“ uvedli představitelé unie.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme