Japonsko chce ještě víc omezit počet fanoušků na olympiádě, mělo by jich být o polovinu méně

Po vyloučení účasti zahraničních diváků na hrách v Tokiu požaduje japonská vláda i výrazné zredukování počtu funkcionářů a oficiálních hostů této sportovní akce. Podle japonských médií by měl být počet osob z ciziny, jejichž přítomnost přímo nesouvisí s konáním soutěží, omezen na polovinu, tedy na zhruba 30 000.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hry v Tokiu se posouvají na příští rok. | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Vláda to považuje podle televizní stanice NHK za nutné jako další opatření proti šíření koronaviru a obrátila se kvůli tomu na MOV.

O účasti zahraničních fanoušků na olympiádě ještě rozhodnuto není, tvrdí prezident výboru Bach

Číst článek

Jeho výkonný výbor v pátek rozhodl, že omezí vydávání akreditací osobám, jejichž účast není nezbytná. Nemají se například konat ani akce určené pro hosty a partnery MOV či pro bývalé olympijské medailisty (tzv. Olympic Athlete Legends).

Podle agentury Kjódo původní odhady pořadatelů počítaly zhruba s 90 000 zahraničních hostů včetně 30 000 sportovců, trenérů a členů týmů. Už dříve bylo rozhodnuto o vyloučení zahraničních diváků, do Tokia nebudou moci ani rodinní příslušníci sportovců a většina zahraničních dobrovolníků.

Místní chtějí Hry odložit

Snaha vlády o redukci počtu účastníků ze zahraniční má být podle médií dalším argumentem pro obyvatelstvo, aby změnilo názor na konání her. Nové výzkumy veřejného mínění ukazují, že většina Japonců je stále pro další odložení, případně úplné zrušení her.

Japonská metropole navíc zaznamenala opětovný nárůst počtu případů nákazy. Za dnešek jich bylo v dějišti her zjištěno 430, což je nejvyšší číslo zhruba od poloviny února. Před týdnem v Tokiu po dvou měsících přestal platit nouzový stav a v pátek země hlásila poprvé od 6. února znovu více než 2000 nových případů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme