VIDEO: Skok do výšky v Tokiu má dva vítěze. Atleti se rozhodli o zlato podělit, pak se začali radovat

Dramatické vyústění měla olympijská soutěž skokanů do výšky. Tři atleti – Katařan Mutaz Essa Baršim, Ital Gianmarco Tamberi a Bělorus Maksim Nědosekov – dokázali překonat laťku ve výšce 237 centimetrů. Nědosekov k tomu ale potřeboval víc pokusů než jeho soupeři, a tak bral bronz. Baršim a Tamberi dostali na výběr buď si to rozdat o zlato mezi sebou v rozeskakování, nebo se o něj podělit. Zvolili druhou možnost.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katarský výškař Baršim získal po bronzu z Londýna a stříbru z Ria i kov nejcennější. Od posledních her se stal dvakrát mistrem světa, ale také utrpěl vážné zranění, které málem ukončilo jeho kariéru. Přes 240 cm se od té doby nedostal.

Závod v běhu na 100 metrů vyhrál po 29 letech Evropan, trojskokanka Rojasová má rekord

Číst článek

Letos se na závodech objevoval minimálně a všude prohrával, v tabulkách měl zapsáno jen 230, ale před zlatem na MS v Dauhá před dvěma lety to bylo podobné. Na vrchol sezony si i tentokrát načasoval formu skvěle. Všechno až do 237 cm skákal na první pokus.

Stejně dobře si vedl Tamberi, který o hry v Riu přišel na poslední chvíli, když si přetrhl šlachy v kotníku při pokusu o 241 cm. Na výšce 239 v Tokiu nikdo neuspěl.

Maksim Nědosekov z Běloruska jen vinou horších pokusů bral bronz a Tamberi s Baršimem se dohodli, že místo rozeskakování vezmou zlato oba.

Američan JuVaughn Harrison, který si dal za úkol zlato ve výšce i dálce, se dostal do problémů už na 227 cm, které zdolal až na třetí pokus. I na dalších výškách musel opravovat a skončil výkonem 233 cm na sedmém místě. V pondělí ráno, patnáct hodin po nedělním finále, bude mít druhou šanci ve finále dálky.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Atletika:
Finále:
Výška: 1. Baršim (Kat.) a Tamberi (It.), 3. Nědosekov (Běl.) všichni 237, 4. U Sang-hjok (Korea), 5. Starc (Austr.) oba 235, 6. Akimenko (Rus.), 7. Harrison (USA) oba 233, 8. Lovett (Kan.) 230.

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme