Seemanová do dalšího semifinále neprošla. Čejku dělilo od postupu sedmnáct setin

Plavkyně Barbora Seemanová pár hodin po šestém místě na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách v Tokiu nepostoupila na poloviční trati do semifinále. Časem 53,98 obsadila 21. místo, k postupu mezi nejlepších šestnáct jí scházely tři desetiny. V rozplavbách dvoustovky skončili i znakař Jan Čejka a prsařka Kristýna Horská, které nestačil ani nový český rekord.

Aktualizováno Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká plavkyně Barbora Seemanová během závodu na 400 metrů | Foto: Kim Hong-Ji | Zdroj: Reuters

Jednadvacetiletá Seemanová k postupu potřebovala vylepšit svůj český rekord 53,68, díky němuž se v květnu na mistrovství Evropy kvalifikovala do finále a nakonec skončila sedmá. Na dvoustovce v Budapešti vybojovala zlato.

Seemanová doplavala ve finále olympijského závodu šestá, znovu překonala český rekord

Číst článek

Plavci Janu Čejkovi scházelo na olympijských hrách v Tokiu k postupu do semifinále znakařské dvoustovky 17 setin. V rozplavbách obsadil 18. místo. Plavkyně Kristýna Horská obsadila časem 2:25,03 na prsařské dvoustovce 19. místo a do semifinále rovněž nepostoupila.

„Bylo to náročné, nestihla jsem si dát můj dvacetiminutový spánek. Takže se mi to nepovedlo a mrzí mě to, protože holky, které se mnou plavaly dvoustovku, to zvládly," řekla. Rychle jí docházely síly.

„Ta druhá padesátka už byla hodně těžká. Po tom odrazu nějakých 40 metrů už hodně bolelo. Odcházely mi ruce, dech, nohy. Ten čas není zase ta hrozný. Ještě že to je pod 54 vteřin, to bych ani nevylezla z vody, kdyby to bylo nad,“ pousmála se Seemanová, kterou ještě čeká padesátka.

Nejrychlejší čas na dnešní stovce díky novému olympijskému rekordu 52,13 zaplavala Australanka Emma McKeonová.

Dvacetiletému znakaři Čejkovi scházelo při druhém tokijském startu k postupu do semifinále dvoustovky 17 setin. Časem 1:58,02 v rozplavbách obsadil 18. místo, na poloviční trati byl třicátý. Čejkovo květnové domácí maximum 1:56,66 by mu stačilo na čtvrtou příčku, vítězný Brit Luke Greenbank byl ještě o dvě sekundy rychlejší. „Vypadá to, že jsem to asi moc pomalu rozjel, že to chtělo jít do toho trochu víc v té první stovce. To mi asi chybělo,“ posteskl si český reprezentant.

Neuspěla ani třetí česká zástupkyně v dnešních rozplavbách Kristýna Horská, která na prsařské dvoustovce časem 2:25,03 obsadila 19. místo. Vlastní český rekord z loňského listopadu vylepšila o 21 setin, avšak na postup do semifinále potřebovala stlačit ještě téměř osm desetin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme