Kanoista Martin Fuksa olympijskou medaili nezískal, ve finále skončil stejně jako v Riu pátý

Martin Fuksa si z Tokia olympijskou medaili domů nepřiveze. Stejně jako na posledních hrách v Riu skončil český rychlostní kanoista v závodě na 1000 metrů pátý. Vyhrál Brazilec Isaquias Queiroz dos Santos, stříbro bere Číňan Liou Chao. Třetí příčku těsně vybojoval Serghei Tarnovschi z Moldavska.

Sledovali jsme online Tokio (Aktualizováno: 5:10 7. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa v semifinále.

Martin Fuksa v semifinále. | Foto: Kirsty Wigglesworth | Zdroj: ČTK / AP

Semifinálovou jízdu začal Fuksa pomaleji a držel se na sedmém místě. Postupně se ale dral vpřed ve třech čtvrtinách trati byl pátý. Ve finiši se nakonec posunul mezi čtveřici postupujících.

‚Ráno jsem vstal a věděl, že to bude dobrý.‘ Dostála těší, že pomohl Šloufovi k premiérové medaili

Ve finále překvapivě chyběl jeden z favoritů Sebastian Brendel z Německa, který na této trati zvítězil před pěti lety v Riu i v roce 2012 v Londýně. Třiatřicetiletý závodník nezvládl svou semifinálovou jízdu, v níž skončil až sedmý.

Český závodník ve finále od začátku ztrácel a tentokrát mu nástup ve finiši nestačil a skončil stejně jako v Riu pátý, když na vítězného Brazilce Isaquiase Queiroze dos Santose ztratil přes čtyři sekundy.

Velmi těsný byl boj o bronz, ze kterého se nakonec může radovat Tarnovschi. Jeho souboj s Francouzem Adrienem Bartem musel rozhodnout až fotofiniš. Moldavský závodník byl nakonec rychlejší o 102 setin sekundy.

Bronz si Tarnovschi odvezl i z Ria, po dopingovém nálezu o něj ale přišel. Od té doby si stihl odpykat i čtyřletý trest.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Rychlostní kanoistika:
Muži:
1000 m:
C1: 1. Queiroz dos Santos (Braz.) 4:04,408, 2. Liou Chao (Čína) -1,316, 3. S. Tarnovschi (Mold.) -1,661, 4. Bart (Fr.) -1,763, 5. M. Fuksa (ČR) -4,347, 6. Scheibner (Něm.) -9,317, 7. Enriques (Kuba) -9,510, 8. Čeng Pcheng-fej (Čína) -9,640.

500 m:
K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:22,219, 2. Španělsko (Craviotto, Walz, Arévalo, Germade) -0,226, 3. Slovensko (Baláž, Myšák, Vlček, Botek) -1,315, 4. Rusko -1,435, 5. Bělorusko -2,291, 6. Austrálie -2,806, 7. Maďarsko -2,849, 8. Portugalsko -3,105.

Ženy:
500 m:
C2: 1. Sü Š'-siao, Sun Meng-ja (Čína) 1:55,495, 2. Luzanová, Četverikovová (Ukr.) -2,004, 3. L. Vincentová-Lapointeová, K. Vincentová (Kan.) -3,546, 4. Jahnová, Kochová (Něm.) -4,448, 5. Ballaová, Takácsová (Maď.) -4,794, 6. Cirilová, Nuevová (Kuba) -6,128, 7. Cociuová, Olarasuová (Mold.) -6,255, 8. Andrejevová, Romašenková (Rus.) -9,380.
K4: 1. Maďarsko (Kozáková, Csipesová, Kárászová, Bodonyiová) 1:35,463, 2. Bělorusko (Mechněvová, Papoková, Chuděnková, Litvinčuková) -0,610, 3. Polsko (Najová, Pulawská, Iskrzycká, Wisniewská) -0,982, 4. Nový Zéland -1,705, 5. Německo -1,780, 6. Čína -2,658, 7. Austrálie -4,334, 8. Dánsko -5,678.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít