Konec českých oštěpařek. Špotáková ani Ogrodníková v Tokiu neprošly přes kvalifikaci

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková nezvládla v Tokiu kvalifikaci. Hodila jen 60,52 metru a ve čtvrtečním finále bude scházet. Nepostoupily ani další dvě české oštěpařky Nikola Ogrodníková a Irena Gillarová.

Aktualizujeme Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková na olympijských hrách v Tokiu | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Čtyřicetiletá Špotáková při pátém olympijském startu měla hodně nepovedený první pokus, který si ani nenechala změřit. Ve druhém sice přehodila hranici šedesáti metrů, ale stačilo to jen na 14. místo. K postupu jí chybělo 42 centimetrů.

Vondrová postoupila na čtyřstovce do semifinále, zaběhla svůj osobní rekord

Číst článek

„Prázdný stadion je o ničem, ale nevím, jestli by mi podpora z tribun pomohla. Když to nejde a nestřílí to, tak nepomůže ani svaté pomazání. Tímto způsobem bych se loučit nechtěla. Chci se loučit před plným domem, tohle není atletika, na kterou jsem zvyklá,“ řekla Radiožurnálu Špotáková, která nevyloučila ani start na olympijských hrách v Paříži v roce 2024.

Ogrodníková, pátá žena letošních světových tabulek, vstoupila do kvalifikace jako první z českého tria. První pokus mířil za kvalifikační limit 63 metrů, ale přešlápla a pak už se k němu nepřiblížila. Hod jen tři centimetry za značku šedesáti metrů na finále stačit nemohl, stejně jako 59,16 Gillarové, která alespoň zaznamenala svůj nejlepší letošní výkon. Nejdelší hod předvedla Polka Maria Andrejczyková – 65,24 m.

„Ten první pokus byl strašná škoda, protože jsem přešlápla jen o kousek a vím, že bych byla ve finále. Pak už jsem to nedokázala zopakovat, což mě štve ještě víc. Před třetím hodem už mi úplně odešly nohy, už jsem vůbec neběžela, jen jsem dala ránu, ale bez noh. Prostě to bylo špatně,“ řekla pro Radiožurnál Nikola Ogrodníková.

Jakub Marek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme