První zlato pro Švédsko. Ženský skiatlon vyhrála Kallaová, Nováková skončila 28.

Švédka Charlotte Kallaová získala první zlatou medaili na olympijských hrách v Pchjongčchangu, když ve skiatlonu porazila Marit Björgenovou o 8 sekund. Nejlepší Češkou byla 28. Petra Nováková.

Pchjongčchang Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První zlatou medaili v Pchjongčchangu získala Charlotte Kallaová

První zlatou medaili v Pchjongčchangu získala Charlotte Kallaová | Foto: Dominic Ebenbichler | Zdroj: undefined

Charlotte Kallaová získala zlatou olympijskou medaili na třetích hrách po sobě, v Pchjongčchangu ovládla hned úvodní skiatlon na dvakrát 7,5 kilometru.

30letá Švédka, která vynechala poslední podniky Světového poháru, se celý závod držela ve vedoucí skupině, rozhodující útok si nechala na poslední tři kilometry, po dvanácti kilometrech se utrhla od další favoritky, Norky Marit Björgenové a sama se vydala vstříc cíli.

15kilometrový závod jí trval 40 minut a 44 vteřin, pak už se mohla radovat z olympijského vítězství. Björgenovou porazila o 8 sekund, třetí dojela v těsném finiši Finka Parmakoskiová před další Švédkou Anderssonovou.

Nejlepší Češka skončila v závěru třetí desítky. Petra Nováková se v bruslařské části posunula na 28. místo se ztrátou tří minut a deseti vteřin, o 37 sekund později dojela při své olympijské premiéře Kateřina Beroušková na 38. místě.

Sedmnáctiletá Barbora Havlíčková ztratila čtyři a půl minuty, což stačilo na 43. pozici, a o půl minuty porazila poslední Češku Petru Hynčicovou, která doběhla na 47. místě.