Vytrvalostní závod vyhrál Johannes Bö, Krčmář skončil sedmý

Dvě chyby na poslední položce stály Martina Fourcada zlatou medaili z individuálního závodu, získal ji francouzův norský konkurent Johannes Bö. Ze čtveřice Čechů skončil na nejlepší na sedmém místě Michal Krčmář

Pchjongčchang (Aktualizováno: 13:43 15. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec doufá, že po vytrvalostním závodě konečně bude mít důvod k radosti | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Hlavním favoritem vytrvalostního závodu byl Martin Fourade z Francie, který na nepovedený sprint navázal zlatou stíhačkou. Většina závodu mu vyšla výborně a po třech položkách vedl s půlminutovým náskokem. Jenže pak přišla poslední položka a dvě trestné minuty.

Daly se střílet nuly, nedokázala jsem využít podmínek, lituje Vítková

Číst článek

Zpět do hry se naopak vrátil Johannes Bö, který měl sice také dvě chyby, ale z dřívějších položek a běžel extrémně rychle. Díky nejlepšímu běžeckému výkonu porazil Fourcada o 42 sekund. 

Další stupně vítězů obsadili závodníci, kterým se závod povedl střelecky. Všech dvacet terčů sestřelili Slovinec Jakov Fak a Rakušan Dominik Landertinger. Sesadili tak Fourcada ze stupňů vítězů. 

Závěrečných pět ran zkazilo závod i dalším závodnímkům. O medailové šance přišel zlatý muž sprintu Arnd Peiffer, Nor Tarjei Bö i švédský mladíček Lindström. 

Ondřej Moravec byl na trati pomalejší, Johannes Bö, který, který startoval o minutu později, ho předběhl už po druhé střelbě. Moravec odstřílel tři čtvrtiny závodu bezchybně, mimo terč odletěla až 18. rána z dvaceti. Střela na jedenáctou hodinu stála Moravce elitní desítku. 

Vytlačil ho z ní Michal Krčmář, který svou jedinou trestnou minutu nabral na druhé střelbě a dojel na sedmém místě.

Michal Šlesingr a Adam Václavík sice začali závod nadějně, veškeré své šance ale odstřelili na druhé položce třemi a čtyřmi chybami. Skončili na 45. a 67. místě.

Vytrvalostní závod už za sebou mají ženy. Českým biatlonistkám se však nedařilo především na střelnici (více čtěte zde).

Vojtěch Man, sam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme