Vytrvalostní závod vyhrál Johannes Bö, Krčmář skončil sedmý

Dvě chyby na poslední položce stály Martina Fourcada zlatou medaili z individuálního závodu, získal ji francouzův norský konkurent Johannes Bö. Ze čtveřice Čechů skončil na nejlepší na sedmém místě Michal Krčmář

Pchjongčchang (Aktualizováno: 13:43 15. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec doufá, že po vytrvalostním závodě konečně bude mít důvod k radosti | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Hlavním favoritem vytrvalostního závodu byl Martin Fourade z Francie, který na nepovedený sprint navázal zlatou stíhačkou. Většina závodu mu vyšla výborně a po třech položkách vedl s půlminutovým náskokem. Jenže pak přišla poslední položka a dvě trestné minuty.

Daly se střílet nuly, nedokázala jsem využít podmínek, lituje Vítková

Číst článek

Zpět do hry se naopak vrátil Johannes Bö, který měl sice také dvě chyby, ale z dřívějších položek a běžel extrémně rychle. Díky nejlepšímu běžeckému výkonu porazil Fourcada o 42 sekund. 

Další stupně vítězů obsadili závodníci, kterým se závod povedl střelecky. Všech dvacet terčů sestřelili Slovinec Jakov Fak a Rakušan Dominik Landertinger. Sesadili tak Fourcada ze stupňů vítězů. 

Závěrečných pět ran zkazilo závod i dalším závodnímkům. O medailové šance přišel zlatý muž sprintu Arnd Peiffer, Nor Tarjei Bö i švédský mladíček Lindström. 

Ondřej Moravec byl na trati pomalejší, Johannes Bö, který, který startoval o minutu později, ho předběhl už po druhé střelbě. Moravec odstřílel tři čtvrtiny závodu bezchybně, mimo terč odletěla až 18. rána z dvaceti. Střela na jedenáctou hodinu stála Moravce elitní desítku. 

Vytlačil ho z ní Michal Krčmář, který svou jedinou trestnou minutu nabral na druhé střelbě a dojel na sedmém místě.

Michal Šlesingr a Adam Václavík sice začali závod nadějně, veškeré své šance ale odstřelili na druhé položce třemi a čtyřmi chybami. Skončili na 45. a 67. místě.

Vytrvalostní závod už za sebou mají ženy. Českým biatlonistkám se však nedařilo především na střelnici (více čtěte zde).

Vojtěch Man, sam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme