'Odpočine si, pak nazuje snowboardové boty.' Ledecká má den volna, slavila ve fastfoodu

Od pondělí začne Ester Ledecká s tréninkem na snowboardu. Senzační vítězka sobotního superobřího slalomu má v neděli volno a poté se začne chystat na zbývající start v Pchjongčchangu pod vedením kouče Justina Reitera.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká uvěřila, že je olympijskou vítězkou, ale chvíli to trvalo. | Zdroj: Reuters

„Odpočine si. Pak nazuje snowboardové boty a jdeme na to. Máme před sebou tři dny dobrého tréninku. Bude to jako každý další závod,“ řekl americký trenér.

Zlatý den Ester Ledecké. Všechny články o senzačním českém úspěchu na jednom místě

Číst článek

Po sobotním slavnostním ceremoniálu s předáním medailí se Ledecká hned přesunula do Phoenix Parku, kde se konají závody ve snowboardingu. Redaktoři agentury Associated Press tam Ledeckou s otcem a dalšími členy týmu potkali na večeři v KFC. „Neříkejte to trenérům,“ smála se dvaadvacetiletá Češka, které zákazníci u vedlejšího stolu zatleskali, když si při odchodu pověsila na krk zlatou medaili.

Podle svého manažera Viktora Valty se Ledecká dostala do postele kolem deváté hodiny večer. „Dlouho spala, pak měla pozdní oběd. Měla volný den a k večeru bude mít fyzio,“ doplnil Valta k nedělnímu programu olympijské vítězky.

První trénink absolvuje Ledecká nejspíše zvolna. „Krásné na ježdění a tréninku s Ester je, že se v pomalé rychlosti velmi dobře učí. Takže nemusíme jít na plný plyn,“ vysvětlil Reiter. „Bude stačit se jen lehce projet. Půjdeme krůček po krůčku, budeme pracovat na technice. Protože jak se závodí, to zjevně ví. Dostaneme se pomalu do naší rutiny, to je naše mantra. Moc se na to těšíme,“ uvedl kouč.

Olympijský sen, neuvěřitelná jízda, křičeli světoví komentátoři. Poslechněte si reakce po dojezdu Ledecké

Číst článek

Američan už sledoval šokující jízdu Ledecké za zlatem v superobřím slalomu. „Byl to fantastický zážitek. Tohle je Ester. Tohle je stoprocentní Ester. Způsob, jakým lyžuje. Způsob, jakým útočí. Byl to nádherný moment,“ řekl Reiter.

Nyní má před sebou Ledecká další zlatou výzvu, snowboardovou. A v té je na rozdíl od lyžařských závodů od začátku dané, že je velkou favoritkou. „Ve sportu ale nic nemáte, pokud si to nezasloužíte. A naším cílem je si to každý den zasluhovat,“ prohlásil Reiter.

Kvalifikace paralelního obřího slalomu, v kterém Ledecká v této sezoně dominuje a pět ze šesti startů proměnila v triumf, je na programu ve čtvrtek 22. února. Soutěžní vyřazovací jízdy se pojedou netradičně až o dva dny později, v sobotu 24. února.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme