Ledecká vyhrála na lyžích po Shiffrinové. 'Dostali jsme je vloni a jely,' vysvětluje trenér

Ester Ledeckou dovezly k senzačnímu vítězství v superobřím slalomu na olympijských hrách v Pchjongčchangu lyže po americké hvězdě Mikaele Shiffrinové.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká se na stupně vítězů dostala díky lyžím od Mikaely Shiffrinové | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

„To jsou lyže, které jsme od firmy dostali vloni. A jely,“ usmíval se spokojeně servisman i lyžařský trenér Petr Kouřil.

Jde o běžnou praxi, že Ledecká dostává od výrobce Atomicu vždy materiál po hvězdách sjezdového lyžování. Jelikož až dosud nezajela velký výsledek, nedostávala nejlepší páry. Pro super-G v Čongsonu měla k dispozici lyže po Shiffrinové, specialistce na točivé disciplíny.

Olympijský sen, neuvěřitelná jízda, křičeli světoví komentátoři. Poslechněte si reakce po dojezdu Ledecké

Číst článek

Materiál je jedna věc, sportovní talent druhá. Ledecká trénink na lyžích kombinuje se snowboardem, na kterém je královnou paralelních obřích slalomů, o to víc její úspěch udivuje. Její tým tuší, že Ledecká má nadání, a ona svými výkony neustále posunuje hranice.

„Byli jsme ve fázi, kdy jsme si mysleli, že když se všechno sejde, je třeba schopná jet ve svěťáku na bednu,“ uvedl Kouřil, řečený Olsen. Jeho slova dokládá fakt, že ve sjezdu už Ledecká dokázala vyhrát dva tréninky SP. "Ona asi nepřestane nikdy překvapovat,“ podotkl Kouřil.

Konstatoval, že Ledecká má spoustu věcí, kterými se liší. Cit pro sníh je podle něj důležitý, ale ten není výjimečný. „Z mého pohledu je to zvláštní sympatická tvrdohlavost a to, jak je svědomitá v každém detailu. Fakt tomu dává úplně všechno a nic jiného ji nezajímá. Spoustu dalších věcí si přenáší ze snowboardu,“ řekl Kouřil.

V lyžařských brýlích i na tiskovce. 'Nemám make-up, nečekala jsem medaili,' rozesmála Ledecká novináře

Číst článek

Věří, že se Ledecká nezmění a bude dál pracovat se stejným zaujetím. "Neskončila. Ví, že tu měla tři závody, v každém chtěla vyhrát, dva má za sebou a třetí přijde. Tak se na něj připraví, jako to dělá pokaždé, a všichni kolem ní," řekl.

Ledeckou nyní čeká přesun z lyží na snowboard, na kterém bude příští sobotu hlavní favoritkou paralelního obřího slalomu. V sezoně Světového poháru vyhrála pět ze šesti závodů této olympijské disciplíny a měl to být právě snowboarding, v kterém měla v Koreji zazářit. Kouřil teď věří, že po euforii z vítězství v super-G nebude mít Ledecká problém se na snowboard soustředit. „To bude snadné. Dneškem končíme na lyžích, v neděli snad bude den volna a pak se začneme soustředit na prkno," řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme