Program 2. dne olympijských her: o medaile bojovaly Sáblíková i biatlonistky

Celkem patnáct Čechů se zapojí do soutěží druhého dne olympijských her v Pchjongčchangu, největší medailovou nadějí je Martina Sáblíková v závodě na tři kilometry. Biatlonistky čeká sprint a běžkyně na lyžích skiatlon.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Pavel Lebeda | Zdroj: ČOV

O první sadu medailí se začne bojovat po osmé hodině českého času. Na startu skiatlonu žen na dvakrát 7,5 kilometru budou i čtyři Češky. Největší nadějí na slušné umístění je Petra Nováková. Spolu s ní poběží i Petry Hynčicová, Kateřina Beroušková a benjamínek výpravy Barbora Havlíčková.

Ještě před nimi zasáhne do kvalifikace snowboardového slopestylu Petr Horák a po jedenácté hodině čeká první jízda sáňkaře Ondřeje Hymana.

Medailové naděje českých fanoušků se budou upínat k poledni. Přesně ve 12 hodin začíná závod rychlobruslařek na 3 kilometry. Ve druhé rozjížďce pojede Nikola Zdráhalová, v poslední desáté pak Martina Sáblíková, která na této trati získala zlatou medaili ve Vancouveru 2010 a obhajuje stříbro ze Soči 2014.

Ve 12 hodin a 15 minut začínají olympijské hry i pro biatlonistky sprintem na 7,5 kilometru. S číslem 12 vyrazí do závodu Veronika Vítková, čtyřiadvacítku má Eva Puskarčíková, číslo 37 Jessica Jislová a 71 Markéta Davidová.

V půl druhé uzavřou program druhého dne skokani na lyžích. Z kvalifikace se do závodu na středním můstky dostali jen dva Češi – Roman Koudelka a Viktor Polášek.

Program sobotních soutěží zimních olympijských her (kvalifikace s českou účastí a finále):

  • 5.00 Snowboarding slopestyle muži - kvalifikace (Horák).
  • 8.15 skiatlon ženy (Nováková, Beroušková, Havlíčková, Hynčicová).
  • 11.00 Rychlobruslení na krátké dráze 1500 m muži - finále.
  • 11.10 saně muži - 1. a 2. jízda (Hyman).
  • 12.00 rychlobruslení 3000 m ženy (Sáblíková, Zdráhalová). VYSÍLÁ RADIOŽURNÁL
  • 12.15 biatlon sprint 7,5 km ženy (Vítková, Puskarčíková, Jislová, Davidová). VYSÍLÁ RADIOŽURNÁL
  • 13.35 skoky na lyžích - střední můstek muži (Koudelka, Polášek).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme