Obří slalom lyžařů zvládl v těžkých podmínkách nejlépe favorit Odermatt. Krýzl dojel devatenáctý

Olympijským vítězem v obřím slalomu se stal švýcarský favorit Marco Odermatt, jenž si tak plně vynahradil zklamání z předchozích dvou závodů v Jen-čchingu. Český lyžař Kryštof Krýzl skončil devatenáctý a vyrovnal svůj výsledek v této disciplíně z loňského mistrovství světa. Jan Zabystřan nedokončil v hustém sněžení první kolo.

Aktualizováno Jen-čching (Čína) (Aktualizováno: 11:26 13. 2. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarský favorit Marco Odermatt

Švýcarský favorit Marco Odermatt | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

Čtyřiadvacetiletý Odermatt, jenž marně útočil na medaili ve sjezdu a super-G, potvrdil pozici nejlepšího muže hodnocení obřího slalomu v této sezoně.

Celkový lídr Světového poháru vedl už po úvodním kole a v součtu časů porazil o 19 setin sekundy Slovince Žana Kranjece, který se na stupně vítězů posunul z průběžné osmé pozice. Bronz získal úřadující mistr světa Mathieu Faivre z Francie.

Pětatřicetiletý Krýzl zajel v prvním kole šestadvacátý čas. V cíli druhé jízdy byl průběžně druhý, ale následně se i díky výpadkům soupeřů posunul do elitní dvacítky. Při čtvrté olympijské účasti pražský rodák překonal v obřím slalomu svůj nejlepší výsledek pod pěti kruhy, jímž bylo 23. místo z Vancouveru 2010.

„Pocit z prvního kola byl tak špatný, že jsem z druhé jízdy pořád očkával něco horšího, než to nakonec bylo. Trochu jsem se chytil, v cíli jsem si říkal, že je škoda, že si to nemohu zajet ještě jednou. V prvním kole jsem tu rovninu ale tak kazil, že jsem z toho měl teď trochu respekt,“ řekl Krýzl Radiožurnálu.

Výsledky obřího slalomu mužů

1. Odermatt (Švýc.) 2:09,35 min. (1:02,93+1:06,42), 2. Kranjec (Slovin.) -0,19 (1:03,71+1:05,83), 3. Faivre (Fr.) -1,34 (1:03,01+1:07,68), 4. Radamus (USA) -1,60 (1:03,79+1:07,16), 5. Favrot -1,69 (1:03,12+1:07,16) a Pinturault (oba Fr.) -1,69 (1:03,99+1:07,05), 7. Caviezel (Švýc.) -1,85 (1:03,90+1:07,30), 8. Kristoffersen (Nor.) -1,90 (1:03,05+1:08,20), 9. Verdu (And.) -1,93 (1:04,48+1:06,80), 10. Zubčič (Chorv.) -2,74 (1:04,69+1:07,40), ...19. Krýzl -6,21 (1:07,29+1:08,27), Zabystřan (oba ČR) nedokončil 1. kolo.

bak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít