Fenomenální Röiselandová vybojovala třetí biatlonové zlato. Češi se ve stíhacích závodech trápili

Norská biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová vyhrála s velkým náskokem i stíhací závod a na olympijských hrách v Pekingu získala už třetí zlatou medaili. Nejlepší z Češek Markéta Davidová si přes čtyři chyby na střelnici polepšila oproti startu o třináct míst a skončila osmadvacátá. Mezi muži kraloval Francouz Quentin Fillon Maillet. Čeští biatlonisté doplatili horší střelbu, nejlepší Michal Krčmář byl po sedmi chybách čtyřiatřicátý.

Aktualizováno Peking (Aktualizováno: 12:49 13. 2. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norská biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová

Norská biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová | Foto: Vegard Grøtt | Zdroj: Reuters

Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru Olsbuová Röiselandová získala na hrách v Číně už čtvrtou medaili a třetí zlato. Vedle sprintu vyhrála také se smíšenou štafetou a ve vytrvalostním závodu vybojovala bronz.

Zlatý Bö a bronzový Bö. Na stupních vítězů stanuli poprvé po olympijském biatlonovém závodu bratři

Druhou příčku ze sprintu udržela ve stíhačce Elvira Öbergová ze Švédska, třetí skončila po problémech Ingrid Tandervoldové v posledním kole její norská krajanka Tiril Eckhoffová.

Davidová si polepšila

Pětadvacetiletá Davidová startovala po nevydařeném sprintu z 41. místa se ztrátou dvou minut a osmadvaceti sekund. Byla šestou nejrychlejší běžkyní, ale brzdily ji chyby při střelbě. Jedenáctá žena pořadí SP nechala při obou položkách vleže jeden nesestřelený terč a bilanci nevylepšila ani při „stojkách“.

Po celkem čtyřech trestných kolech zaostala za Olsbuovou Röiselandovou o více než čtyři minuty a připsala si nejhorší umístění ve stíhacím závodě v sezoně.

S poklesem o devět míst se musela smířit Charvátová. Rodačka z Hradce Králové přišla o naději na dobrý výsledek po položkách vleže, na nichž udělala tři chyby.

Olsbuová Röiselandová minula na střelnici jen jednou a po poslední položce už se spokojeně usmívala. Jednatřicetiletá norská závodnice zvítězila před Elvirou Öbergovou s rekordním náskokem minuty a 36 sekund.

Obří slalom lyžařů zvládl v těžkých podmínkách nejlépe favorit Odermatt. Krýzl dojel devatenáctý

Třetí do závěrečného kola sice vybíhala Tandervoldová, ale pak ji postihly zdravotní potíže a do cíle doběhla až čtrnáctá. Ihned po dojezdu ji obklopili členové týmu a museli jí pomoci do zázemí.

Trápení Krčmáře

Čeští biatlonisté doplatili ve stíhacím závodě na horší střelbu a obsadili příčky mimo první třicítku. Michal Krčmář nevylepšil šestnácté místo ze sprintu a po sedmi chybách na střelnici se propadl na 34. příčku. Mikuláš Karlík doběhl po osmi trestných kolech 42., Adam Václavík byl o dvě místa za ním a Jakub Štvrtecký skončil osmačtyřicátý. Vyhrál bezchybný Quentin Fillon Maillet z Francie.

Vedoucí muž Světového poháru Fillon Maillet vylepšil druhé místo ze sprintu. Na olympiádě v Číně získal po vytrvalostním závodě druhé zlato a čtvrtou medaili celkově. Druhý skončil Tarjei Bö z Norska před Eduardem Latypovem z Ruska.

Vítěz sprintu Johannes Thingnes Bö doplatil na třetí střeleckou položku, kde při suverénním vedení udělal v náročných podmínkách tři chyby. Po celkem sedmi trestných kolech doběhl pátý.

Další závod čeká biatlonisty v úterý, kdy je na programu štafeta.

Výsledky stíhacích závodů v biatlonu

Ženy (10 km):
1. Röiselandová (Nor.) 34:46,9 (1 tr. okruh), 2. E. Öbergová (Švéd.) -1:36,5 (3), 3. Eckhoffová (Nor.) -1:48,7 (3), 4. Solová (Běl.) -1:58,9 (3), 5. Perssonová (Švéd.) -2:07,2 (2), 6. Wiererová (It.) -2:09,1 (3), 7. Hauserová (Rak.) -2:09,8 (2), 8. Simonová (Fr.) -2:18,3 (2), 9. Hojniszová-Staregová (Pol.) -2:28,8 (2), 10. P. Fialková (SR) -2:38,8 (2), ...28. Davidová -4:02,9 (4), 34. Charvátová -4:56,3 (4), 35. Jislová -5:07,6 (2), Voborníková (všechny ČR) dostižena o kolo.

Muži (12,5 km):
1. Fillon Maillet (Fr.) 39:07,5 min. (0 tr. okruhů), 2. T. Bö (Nor.) -28,6 (1), 3. Latypov (Rus.) -35,3 (1), 4. Hofer (It.) -51,1 (0), 5. J.T. Bö (Nor.) -2:13,7 (7), 6. Rees (Něm.) -2:30,2 (1), 7. Desthieux (Fr.) -2:47,2 (3), 8. Samuelsson (Švéd.) -3:02,7 (5), 9. Jacquelin (Fr.) -3:06,2 (6), 10. Leitner (Rak.) -3:08,8 (1), ...34. Krčmář -4:59,4 (7), 42. Karlík -6:31,3 (8), 44. Václavík -6:33,7 (6), 48. Štvrtecký (všichni ČR) -7:24,6 (7).

bac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít