Ruského curlera Krušelnického vyšetřují kvůli podezření z dopingu, opustil olympijskou vesnici

Arbitrážní soud pro sport (CAS) potvrdil, že ruský curler Alexandr Krušelnickij je podezřelý z dopingového provinění. S bronzovým medailistou ze soutěže smíšených dvojic zahájil řízení. Curler, který měl na hrách v Pchjongčchangu pozitivní test na zakázané meldonium, vrátil akreditaci a opustil olympijskou vesnici. Bronzový medailista z mixu nyní čeká na výsledky analýzy B vzorku, které by měly být známy v pondělí.

Kangnung (Aktualizováno: 8:40 19. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský curler Krušelnickij získal v Pchjongčchangu bronz v soutěži mixů.

Ruský curler Krušelnickij získal v Pchjongčchangu bronz v soutěži mixů. | Foto: AARON FAVILA | Zdroj: AP

„Nebyl ještě stanoven žádný termín jednání a v této chvíli nebudeme poskytovat žádné další informace," uvedl CAS.

Podle trenéra ruských curlerů Dimitrije Melnikova bral Krušelnickij meldonium pouze do jeho zákazu v roce 2016. Pokud by se provinění potvrdilo, šlo by o druhý dopingový případ her v Koreji. O první se ještě před jejich startem postaral japonský rychlobruslař na krátké dráze Kei Saito, který neprošel mimosoutěžní kontrolou na diuretikum acetazolamid.

Meldonium. Curler Krušelnickij měl v Pchjongčchangu pozitivní dopingový test, píšou ruská média

Číst článek

Krušelnickij startoval v premiérové soutěži smíšených dvojic na olympiádě spolu s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou. Mistři světa z roku 2016 v utkání o bronz porazili 8:4 Norsko.

Pro Rusko by mohl být jeho doping dalším problémem poté, co byli kvůli systematickému užívání zakázaných látek na hrách v Soči ruští sportovci vyloučeni ze ZOH v Koreji. Pozvaní sportovci, které schvalovala speciální komise Mezinárodního olympijského výboru, startují v Pchjongčchangu pod neutrální vlajkou.

Výsledek analýzy Krušelnického B vzorku bude mít také výrazný vliv na rozhodnutí MOV, který zvažoval, že umožní Rusům nést při závěrečném ceremoniálu národní vlajku. „Je několik podmínek, které musí splnit. Velmi by nás zklamalo, kdyby se doping potvrdil," uvedl mluvčí výboru Mark Adams.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme