Půl sekundy od bronzu, Martina Sáblíková skončila na tři kilometry čtvrtá

Martina Sáblíková neobhájila stříbrnou medaili na tříkilometrové trati. Při svém prvním startu v Pchjongčchangu skončila čtvrtá, závod ovládla trojice Nizozemek, Carljin Achtereektová, Ireen Wüstová a Antoinette De Jongová.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Pavel Lebeda | Zdroj: ČOV

Martina Sáblíková věděla, jaký čas potřebuje zajet. V závodě na tři kilometry startovala v poslední rozjížďce, jenže aby obhájila stříbro ze Soči, musela by zajet čas pod čtyři minuty. To se nepovedlo a česká reprezentantka skončila čtvrtá.

První česká medaile. Veronika Vítková má bronz ze sprintu, vyhrála Němka Dahlmeierová

Číst článek

30letá rychlobruslařka držela osvědčenou taktiku, tříkilometrovou trať rozjela volněji a lehce ztrácela na svou soupeřku, Rusku Voroninovou. Jenže nejsilnější zbraně závodnice z Nového Města na Moravě jsou druhé poloviny tratí.

Po dokončení třetího okruhu se dostala před Rusku a chtěla začít útočit na časy Nizozemek, které jely před ní. Výsledný čas 4:00,54 ale nestačil ani na jednu z nich. Martina Sáblíková při svém prvním startu skončila čtvrtá.

Překvapivou olympijskou vítězkou se stala méně známá Nizozemka Carlijn Achtereekteová, která o osm setin porazila obhájkyni zlata Ireen Wüstovou.

Třetí skončila další zástupkyně Nizozemska Antoinette De Jongová, která čtyřminutovou metu nepokořila o pouhé dvě setiny.

Druhá česká závodnice Nikola Zdráhalová jela mezi prvními, zajela čas 4:11,36 a skončila patnáctá.

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu:
Rychlobruslení:
Ženy - 3000 m:
1. Achtereekteová 3:59,21, 2. Wüstová 3:59,29, 3. De Jongová (všechny Niz.) 4:00,02, 4. Sáblíková (ČR) 4:00,54, 5. Takagiová (Jap.) 4:01,35, 6. Blondinová 4:04,14, 7. Weidemannová (obě Kan.) 4:04,26, 8. Satová (Jap.) 4:04,35, 9. Pechsteinová (Něm.) 4:04,49, 10. Voroninová (OSR) 4:05,85, ...15. Zdráhalová (ČR) 4:11,36.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme