Deset dní izolace, den na přípravu. Beachvolejbalisté i přes komplikace začali v Tokiu vítězně

Jeden zápas olympijského turnaje museli vynechat, když se ale dostali na písečný kurt – vyhráli. Řeč je o beachvolejbalistech David Schweinerovi a Ondřeji Perušičovi, kteří porazili mexickou dvojici v rozhodujícím tie-breaku. Perušič měl přitom na přípravu jen den a půl – do hry se dostal po desetidenní izolaci kvůli koronaviru.

Od zpravodaje z místa Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner | Foto: John Sibley | Zdroj: Reuters

Centrálním dvorcem se po úspěšném mečbolu ozval mohutný výkřik Ondřeje Perušiče. Český reprezentant měl k radosti hodně důvodů, nejen že s Davidem Schweinerem zvítězili, ale také proto, že se na kurtu cítil po prodělaném covidu dobře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beachvolejbalisté začali v Tokiu vítězně. Více v reportáži Štěpána Pokorného

„Povedlo se nám to zejména kvůli tomu, že zašlo sluníčko, ten rozdíl byl opravdu velký. Na rozcvičovacím kurtu, kde se trénovalo ve velké výhni, jsem byl viditelně v problémech a dost jsem se toho zápasu bál. Musím říct, že tady ta kombinace tvrdšího písku, ve kterém se lépe hýbe, a umoudřeného počasí mi hodně pomohla,“ říkal v lesíku vedle centrálního kurtu český beachvolejbalista Ondřej Perušič.

Počasí bylo stoprocentně beachvolejbalové, ale problémy oběma párům dělal vítr. Nakonec ale v těchto podmínkách zvítězili Češi možná i díky nevšednímu občerstvovacímu rituálu. Při něm se Ondřej Perušič při každé změně stran schoval umpire rozhodčímu za zády a napil se připraveného nápoje.

A někdy pil i déle, než by si rozhodčí představoval... Žádná pravidla ale beachvolejbalista neporušoval.

Zlatý střelec Lipták: Začátek se mi nepovedl a ztrácel jsem sebedůvěru, z finále si moc nepamatuji

Číst článek

„Trochu jsem díky covidu zahrál na city, přece jen ty klimatické podmínky nebyly tak dramatické jako v posledních dnech. Při změně stran se povolilo pít, což jsem, jak jsem sledoval, využíval jako jediný. Dost mi to pomohlo,“ řekl Radiožurnálu Perušič.

Svůj první zápas zvládl hlavně fyzicky, za což byl rád. Samozřejmě mu k výkonu a konečnému výsledku pomohl parťák David Schweiner. Ten přiznal, že v utkání bylo desetidenní tréninkové manko kvůli karanténě Ondřeje Perušiče hodně znát.

„Celý zápas to bylo takové nejisté, už od příjmu. Doufám, že nám tento zápas pomohl, že nás trochu rozehrál a teď už to bude jenom lepší. Já jsem se mohl udržovat alespoň fyzicky, po večerech jsme alespoň hráli s trenérem nějaké hry na písku a byl jsem na balonu. Ale jakožto míň šikovný hráč bych toho kontaktu s balonem potřeboval určitě víc,“ směje se Schweiner.

Další zápas čeká české beachvolejbalisty proti úřadujícím mistrům světa z Ruska.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme