Olympiáda bez diváků. V Tokiu je kvůli koronaviru nouzový stav, na tribuny nesmí ani domácí příznivci

Olympijské hry se po obnovení nouzového stavu kvůli koronaviru v Tokiu uskuteční bez diváků. Oznámili to zástupci organizačního výboru po čtvrtečním jednání s vedením Mezinárodního olympijského výboru. Hry začnou 23. července.

Tokio (Aktualizováno: 16:30 8. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bude olmypiáda v Tokiu s diváky, nebo ne? To zatím není jasné

Olympijské hry v Tokiu se nakonec uskuteční bez diváků | Foto: Stanislav Kogiku / SOPA Images | Zdroj: Reuters

Japonská vláda ve čtvrtek v Tokiu po několika týdnech uvolnění znovu zavedla kvůli stoupajícímu počtu nakažených nouzový stav. Platit by měl do 22. srpna, olympijské hry skončí 8. srpna. „Neměli jsme jinou možnost,“ řekla předsedkyně organizačního výboru Seiko Hašimotová k rozhodnutí o pořádání olympijských her před prázdnými tribunami.

Na olympijské hry se nominovalo 116 českých sportovců, první do Tokia letí vodní slalomáři

Číst článek

Konání olympijských her a podle japonského premiéra Jošihideho Sugy nouzový stav nebrání. „Myslím, že dokážeme zorganizovat olympijské hry díky těmto opatřením bezpečně,“ řekl novinářům.

„V řadě regionů počty nových případů (covidu-19) klesají, ale v oblasti Tokia od konce minulého měsíce stále stoupají,“ uvedl Suga k vyhlášení nouzového stavu v Tokiu a třech sousedních prefekturách. „Musíme zpřísnit opatření, abychom zabránili rozšíření infekce po celém Japonsku, zvlášť s ohledem na nové mutace,“ dodal.

Úřady v japonské metropoli ve čtvrtek evidovaly 896 nových případů nákazy, což je o třetinu více než před týdnem. Zhruba 30 procent infekcí připadá v zemi podle agentury Reuters na nakažlivější variantu delta.

Předseda MOV Thomas Bach už po příjezdu do Japonska oznámil, že je připraven podpořit „veškerá opatření, která budou nezbytná k zajištění bezpečných olympijských a paralympijských her pro všechny účastníky i obyvatele Japonska“.

Už v březnu bylo rozhodnuto, že se na olympijské hry nedostanou žádní fanoušci ze zahraničí. Dosavadní plány ale počítaly tím, že domácí diváci by mohli stadiony a haly zaplnit až na padesát procent kapacity, přičemž maximum bylo stanoveno na 10 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme