Americké zlato s českou příchutí. Olympijský golfový turnaj vyhrála dcera bývalého tenisty Kordy

Golfistka Klára Spilková sice na medaili v Tokiu nedosáhla, i tak ale nese golfový turnaj žen výraznou českou stopu. Zlato totiž vybojovala Američanka Nelly Kordová, dcera bývalých českých tenistů Petra Kordy a Reginy Kordové, rozené Rajchrtové.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nelly Kordová se zlatou medailí. | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Přestože oba rodiče Kordovi jsou bývalí elitní tenisté, z jejich tří potomků se tomuto sportu věnuje jen jednadvacetiletý syn Sebastian, který se momentálně drží na 45. místě žebříčku ATP.

Golfový turnaj vyhrála v Tokiu světová jednička Nelly Kordová, Spilková skončila třiadvacátá

Číst článek

I tak ale můžou být manželé Kordovi náležitě hrdí na sportovní úspěchy všech svých dětí. Sestry Jessica a Nelly se totiž profesionálně věnují golfu. A to velmi úspěšně.

Starší Jessica má v 28 letech na svém kontě dva tituly na okruhu LPGA Tour. Mladší, třiadvacetiletá Nelly, která je čerstvou světovou jedničkou, dokonce šest, včetně prestižního majoru KPMG Women's PGA Championship z letošního června.

Teď navíc získala ještě zlatou olympijskou medaili, když ovládla soutěž v Tokiu, kde skončila se skóre 17 ran pod par.

„Bylo to dost stresující, ale udržela jsem to a tvrdě jsem bojovala. Měla jsem za sebou dobré turnaje, ale to automaticky neznamená, že zahrajete dobře. Tak nějak se snažíte očekávání dát stranou, prostě hrát, uspět a užít si olympijskou zkušenost,“ popisovala Nelly Kordová zlatý triumf.

Rodiče Petr i Regina hájili během kariéry barvy Československa a Petr pak i Česka, v roce 1998 vyhrál titul na Australian Open. Jejich děti se ale narodily v USA a cítí se být hlavně Američany.

Starší Jessica přitom hrála ještě do 15 let za českou reprezentaci, pak ale „přestoupila“ do národního týmu země, kde se narodila a kde trávila většinu času.

„S českou reprezentací jsme měli dohodu, že za ni budu hrát do svých patnácti let. Pak jsem se měla rozhodnout, co dál. A uvědomila jsem si, že za USA mám více možností se rozvíjet. Mohu hrát třeba Ryder Cup. Kromě toho: takřka celý rok žiju v Americe,“ říkala tehdy pro pro MF Dnes.

To Nelly hrála za Spojené státy od začátku, ani ona ale české kořeny nezapře. Přesvědčit se o tom mohli třeba diváci během letošního Turnaje šampionek LPGA. 

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme