Přeju nám všem, aby olympiáda byla, říká Špotáková. Šéf olympijského výboru Bach věří i v účast diváků

Na konci letošního roku už můžeme vyhlížet sportovní akce, které jsou na programu v tom novém. Jednou z celosvětově nejvýznamnějších a nejsledovanějších akcí bude odložená olympiáda v Tokiu. Ta začne přesně za sedm měsíců, poprvé v historii v lichém roce, a to z notoricky známého důvodu. Odklad her zapříčinila celosvětová pandemie koronaviru.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijské hry v Tokiu mají začít 23. července 2021. | Foto: Athit Perawongmetha | Zdroj: Reuters

24. března byla zpravodajskou jedničkou v různých koutech světa informace o ročním odkladu her. Letní olympiáda má v tomto století pravidelně divácký dosah přes 3 miliardy lidí a je to akce, která přesahuje hranice sportu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přeju nám všem, aby olympiáda byla, říká Špotáková. Šéf MOV věří i v účast diváků

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v posledních měsících ujišťuje, že v novém termínu už se v Japonsku o medaile bojovat bude, stále ale není jasné za jakých podmínek. Prezident MOV Thomas Bach ale věří, že i přes neustále dramatickou koronavirovou situaci ve světě, dorazí na sportoviště i diváci.

„Čím dál víc věříme, že na tribunách budou v omezeném počtu diváci. Kolik a za jakých podmínek, to ale teď nikdo neví, protože to závisí jen na budoucím vývoji,“ řekl Bach.

„Věřím, že hry bez diváků nebudou. Ale i kdyby byly, tak si člověk na startu musí představit ty miliony diváků, co sedí za obrazovkami, moc nám to přejou a fandí svým favoritům,“ povídá bronzový kajakář z poslední olympiády v Riu a také dvojnásobný mistr světa Jiří Prskavec.

Trest za doping. Sportovní arbitrážní soud vyloučil Rusko na dva roky ze všech soutěží včetně olympiád

Číst článek

Vodní slalom je tradičně silným českým sportem, což platí také o atletice. Od rozpadu Československa vybojovali atleti medaile na všech letních olympiádách a výrazně se o to zasloužila i světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková.

„Musíme všichni věřit, že ta olympiáda bude. Přeju to všem sportovcům, nám všem... co sportovcům, ale celému světu, protože to je jedna z nejkrásnějších událostí,“ doplňuje dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková, která by chtěla v létě útočit na svou čtvrtou medaili z her v řadě.

Slavnostní zahájení výjimečné akce v japonském Tokiu je v plánu 23. července 2021 – poprvé v novodobé historii olympijských her v lichém roce.

Jakub Marek, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme