Mäki a Mezuliáníková zaběhly osobní rekordy, kajakář Dostál je v semifinále

Svůj boj o medaile úspěšně začal kajakář Josef Dostál, který pohodlně postoupil z rozjížďky. Bratři Fuksové v rychlostní kanoistice zvládli čtvrtfinále a také postupují. Běžkyně Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková s osobními rekordy rovněž postoupily do semifinále běhu na 1500 metrů. Artur Omarov v úvodním zápase řecko-římského stylu podlehl Maďarovi Szökemu a na olympijských hrách končí.

Sledujeme online Tokio (Aktualizováno: 15:26 2. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český kajakář Josef Dostál | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Kajakář Josef Dostál projel v kategorii K1 mužů na 1000 metrů cílem jako první a pohodlně postoupil přímo do zítřejšího semifinále. Bratři Martin a Petr Fuksové dokončili druhou rozjížďku v rychlostní kanoistice na 1000 metrů na třetím místě a unikl jim přímý postup do semifinále. Ve čtvrtfinále však předvedli dobrý výkon a po zisku druhého místa o semifinále nepřijdou.

Osobní rekordy běžkyň

V rozbězích na 1500 metrů uspěly dvě české běžkyně. Kristiina Mäki doběhla trať na šestém místě a s časem 4:04,55 vylepšila svůj osobní rekord. I Diana Mezuliáníková zaběhla s časem 4:05,49 své osobní maximum a z šestého místa rovněž přímo postupuje do semifinále.

Další české běžkyni Simoně Vrzalové se rozběh nepovedl a do semifinále se nepodívá. O medaile nezabojuje ani tyčkařka Romana Maláčová, která neuspěla v kvalifikaci poznamenané deštěm.

Maláčová zdolala napotřetí výšku 440 centimetrů, laťka o 15 centimetrů výš už ale byla nad její síly. Neprolomila tak prokletí kvalifikací, v nichž ještě nikdy na velké akci nepostoupila, přestože se jich účastní už od mistrovství světa v roce 2009 v Berlíně.

Konec Omarova a střelců

Olympijská premiéra zápasníkovi Arturu Omarovovi nevyšla. V řecko-římském stylu ve váze do 97 kilogramů prohrál v prvním kole 1:3 s Alexem Szökem z Maďarska a musel čekat na další výsledky svého přemožitele. Szöke prohrál hned vzápětí, takže Omarov v soutěži skončil.

Čeští reprezentanti Jiří Přívratský a Petr Nymburský se nedostali do finále olympijské soutěže v třípolohové střelbě z malorážky, v kvalifikaci obsadili 16. a 17. místo. Oba dělilo s celkovým počtem 1169 bodů od postupující osmičky sedm bodů. Z prvního místa prošel do finále ruský obhájce stříbra Sergej Kamenskij (1183).

Čeští jezdci bez finále

Reprezentanti v jezdecké všestrannosti Miloslav Příhoda a Miroslav Trunda se při olympijském debutu do pětadvacetičlenného finále neprobojovali.

Příhoda nasbíral ve čtyřdenní soutěži složené z drezury, terénní jízdy a dnešního parkuru dohromady 68,40 trestného bodu a obsadil s valachem Ferreolusem 33. místo. Trunda skončil s klisnou Shutterflyke s počtem 101,70 bodu devětatřicátý.

ONLINE REPORTÁŽ:

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme