Čeští veslaři skončili ve finále v Tokiu na čtvrtém místě. Je to životní výsledek, říká Vraštil

Čeští veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na olympijských hrách v Tokiu skvělé čtvrté místo v závodě dvojskifů lehkých vah, od medaile je dělilo 2,12 sekundy. „Čtvrtých míst mám za sebou docela hodně, ale být čtvrtý na olympiádě je prostě skvělé. Jsme hrozně šťastní,“ svěřil se po závodě Radiožurnálu Miroslav Vraštil mladší, který svým výsledkem překonal svého otce.

Tokio (Aktualizováno: 5:04 29. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek (vlevo). | Zdroj: Reuters

Svěřenci trenéra Michala Vabrouška se na čtvrtém místě drželi od startu do cíle. V závěru dokázali snížit odstup od třetích Italů Stefana Oppa a Pietra Ruty, reálně se ale Vraštil se Šimánkem do boje o bronz nezapojili. I tak je čtvrté místo na olympiádě jejich největším úspěchem.

„Je to životní výsledek. Já si teda vážím všech výsledků s mýma parťákáma, co jsme dříve jezdili, protože každý závod byl něčím výjimečnej. Čtvrtých míst mám za sebou docela hodně, ale být čtvrtý na olympiádě je prostě skvělé. Jsme hrozně šťastní,“ svěřil se se svými pocity po závodě Radiožurnálu Miroslav Vraštil mladší, který svým výsledkem překonal svého otce.

Ten startoval pod pěti kruhy třikrát a jeho nejlepším výsledkem bylo páté místo z Moskvy 1980, které vybojoval s Miroslavem Knapkem na dvojce bez kormidelníka.

Český dvojskif se ve finiši dotahoval na třetí Italy, ale jak přiznává Jiří Šimánek, bronzová medaile byla daleko.

„Daleko. Ono to opticky vypadá, že se na ně sunete, ale oni periferně vidí, jak jste daleko, a oni si to pohlídali. My jsme bojovali spíš s těmi Belgičany na druhé straně a já jsem ani na ty Italy nemyslel, protože jsem je neviděl,“ řekl Šimánek.

„Myslím, že ne. Dali jsme do toho všechno, Míra to nakopl ze začátku, já jsem se to ke konci snažil dotáhnout a dopadlo to na čtvrté místo a jsme za to strašně rádi,“ popisoval průběh závodu ze svého pohledu pětadvacetiletý Šimánek.

„Rád bych si poseděl v českém domě, oslavil to nad Plzní, pobavil se s ostatníma sportovcema, ale i tak to pro mě byl zážitek ta olympijská vesnice. Když vidíte lidi s medailema na krku, tak za ně máte radost. Emoce jsou všude kolem,“ dodává mladší z dvojice českých veslařů.

„Říkal jsem Jirkovi na startu, že táta byl nejlépe pátý na olympiádě, tak jsem myslel, že by měl určitě radost, kdybych ho překonal, ale byla to spíš legrace,“ doplnil Miroslav Vraštil mladší.

Z vítězství se radovali favorizovaní Fintan McCarthy a Paul O'Donovan z Irska, úřadující mistři světa a Evropy. Vraštil se Šimánkem se postarali o nejlepší český výsledek na kanále Sea Forest Waterway.

jam, mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme