Skifař Fleissner byl v opravné jízdě suverénní a postoupil do čtvrtfinále veslařské regaty

Skifař Jan Fleissner na olympijských hrách v Tokiu suverénně vyhrál opravnou jízdu a postoupil do nedělního čtvrtfinále veslařské regaty. Svůj druhý start na hrách zvládly i Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu, které jsou po třetím místu v opravách v semifinále. Naopak hry skončily pro mužský dvojskif Jakub Podrazil, Jan Cincibuch, který dojel čtvrtý a obsadí konečné 13. místo.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Jan Fleissner | Foto: Darron Cummings, AP | Zdroj: ČTK

Nejjednodušší úlohu měl v opravách třiadvacetiletý Fleissner, jehož soupeři byli tři skifaři z veslařsky rozvojových zemí a náhradník za zdravotně indisponovaného Ondřeje Synka roli favorita zvládl. V čele byl od startu do cíle a nakonec porazil druhého Dara Alizadeha z Bermud o šest sekund.

‚Teď můžu tři dny fandit ostatním.‘ Lukostřelkyně Horáčková má už olympijský start za sebou

Číst článek

Naopak Antošová s Fleissnerovou musely o postup do semifinále tvrdě bojovat. Na prvním mezičase byly svěřenkyně trenéra Josefa Lukše poslední čtvrté, ale poté předjely čínskou dvojici Šen Šuang-mej, Liou Siao-sin a poslední třetí postupové místo udržely až do cíle.

Záhy skončily hry pro Podrazila s Cincibuchem, kteří měli v opravách tři silné soupeře a nakonec jsou jediným dvojskifem, který bude v semifinálovém programu chybět. V letošním roce složená posádka opravy výborně rozjela, ještě v polovině trati vedla, ale poté je všichni předjeli. Od třetího místa Podrazila s Cincibuchem v cíli dělily téměř tři sekundy.

Dnes se v Tokiu představí ještě dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek, který čeká úvodní rozjížďka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme