Vondrová postoupila na čtyřstovce do semifinále, zaběhla svůj osobní rekord

Lada Vondrová postoupila v Tokiu do olympijského semifinále na trati 400 metrů z třetího místa v rozběhu v osobním rekordu 51,14 sekundy. Juniorská mistryně světa Barbora Malíková při svém prvním startu na velké seniorské soutěži dosáhla času 52,83 sekundy a nepostoupila.

Tokio (Aktualizováno: 6:56 3. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká běžkyně Lada Vondrová | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

Vondrová ubrala pět setin z času, jímž před třemi týdny v Tallinnu vyhrála mistrovství Evropy do 23 let. Za vítězkou rozběhu, majitelkou devíti olympijských medailí, Američankou Allyson Felixovou v cílové rovince stáhla ztrátu a skvělým finišem proklouzla do semifinále. V něm byla už před dvěma lety na mistrovství světa v Dauhá.

‚Rozpůlené‘ výškařské zlato. ‚Může být klidně deset olympijských vítězů,‘ říká šéf českých rozhodčích

Číst článek

„I když tu nejsou lidé, je tu skvělá atmosféra. A že jsem mohla běžet vedle Alisson Felixové, to je masakr. Na osobní rekord budu útočit i v semifinále. O to tady pro nás bez medailových ambicí jde – udělat osobák a postoupit co nejdál,“ řekla Vondrová Radiožurnálu.

Malíková se naopak nepřiblížila svému času 51,23, jímž v Tallinnu získala stříbro. Ve svém rozběhu, který byl ze všech nejrychlejší, doběhla šestá. Obhájkyně zlata Shaunae Millerová-Uibová z Baham hladce vyhrála svůj rozběh za 50,50 a ještě šetřila síly na večerní finále na poloviční trati.

Sprinter Jan Jirka byl v rozběhu na 200 metrů diskvalifikován kvůli vyšlápnutí z dráhy. Čas 21,00, jímž o 55 setin zaostal za svým letošním českým rekordem ze Zlína, by stejně na postup nestačil.

jam, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme