Češky nepostoupily do finále plavecké štafety na 400 metrů, v předplavbě skončily předposlední

Česká ženská plavecká štafeta na 4x100 metrů volný způsob na olympijských hrách v Tokiu z rozplavby do finálové osmičky nepostoupila. Kvarteto ve složení Barbora Seemanová, Kristýna Horská, Barbora Janíčková a Anika Apostalon obsadilo časem 3:42,40 předposlední 14. místo. Za osmými Švédkami zaostaly o šest sekund a 47 setin. Nejlepší byly s časem 3:31,73 Australanky.

Aktualizováno Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhé kolo předplaveb ženské štafety na 400 metrů volným stylem | Foto: Antonio Bronic | Zdroj: Reuters

K posunu do finále by českému týmu nestačil ani výrazně vylepšený český rekord. Ten předvedly s časem 3:40,78 na mistrovství světa v korejském Kwangdžu Seemanová, Apostalon spolu se Simonou Kubovou a Annou Kolářovou a zajistily tehdy štafetě účast pod pěti kruhy díky tomu, že na světovém šampionátu obsadily 11. místo.

Naděje na úspěch skončily už v rozplavbě na 400 m polohový závod pro domácího reprezentanta Daiju Seta, který obhajoval bronz z minulé olympiády v Riu de Janeiro. Do finálové osmičky se nedostal o 32 setin a skončil devátý za Britem Maxem Litchfieldem. Nejlepší byl v novém oceánském rekordu 4:09,27 Australan Brendon Smith.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme