Boccista Peška má jistou medaili z paralympijských her, o zlato se utká s Řekem Polychronidisem

Česká výprava na paralympijských hrách v Tokiu má jistou čtvrtou medaili. Zasloužil se o to Adam Peška, který postoupil do finále turnaje v boccii. V semifinále Peška porazil Australana Daniela Michela 4:3.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O zlato se český reprezentant utká ve středu s Řekem Grigoriosem Polychronidisem. Finálový zápas je v plánu od 8.05 SELČ.

Dneska asi neusnu, radoval se zlatý lukostřelec Drahonínský. V Tokiu vybojoval druhou medaili

Čtyřiadvacetiletý Peška nejprve vyhrál tři zápasy v základní skupině a postoupil do play off. Vyřazovací část dnes zahájil vítězstvím nad Korejcem Čong Ho-wonem 7:3 a následně si poradil i s Michelem.

Již dvě medaile v Tokiu vybojoval lukostřelec David Drahonínský, který získal zlato v individuální soutěži a stříbro ve smíšených dvojicích se Šárkou Musilovou. Bronz má koulař Aleš Kisý.