Čtvrtkař Maslák měl k postupu do semifinále daleko, českého atleta v Tokiu trápily střevní potíže

Pavel Maslák v olympijském rozběhu na 400 metrů doběhl sedmý, čas 47,01 sekundy ho zařadil až na 40. místo, daleko od postupu do semifinále. V odpoledním programu se představí ještě Vít Müller v semifinále běhu na 400 metrů překážek. Medaile se v neděli rozdělí po vrhu koulí žen ještě trojskokankám, v mužské výšce a běhu na 100 metrů mužů.

Tokio Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák

Pavel Maslák | Zdroj: Profimedia

Maslák má v současné době daleko do formy, která ho v roce 2012 v Londýně i v Riu 2016 dostala do olympijského semifinále. Někdejší trojnásobný halový mistr světa se v Tokiu ani nepřiblížil svému letošnímu maximu 46,52 ze Zlaté tretry.

Jedu si pro medaili, tvrdí odhodlaně Maslák před začátkem halového mistrovství Evropy v atletice

Číst článek

Jeho výkon poznamenala i střevní viróza těsně před závodem. „Je to samozřejmě zklamání, ale tak nějak to podtrhuje celou tu protrápenou sezonu. Nedodržela se příprava, i když ta závěrečná se docela povedla. Ale před čtyřmi dny jsem asi něco špatného snědl, nejspíš uzeného lososa, takže jsem chytl střevní potíže. Až včera mi skončily,“ řekl.

Češi poběží v Tokiu i čtvrtkařskou štafetu, ale Maslák si není jistý, zda se do vybraného kvarteta v aktuální kondici vejde.

„Kluci měli včera test a běželi ve formě, spíš si trenéři dneska sednou a já si s nimi promluvím taky, abychom udělali to nejlepší složení a kluci mohli běžet co nejrychleji. Nevím, jestli tam v téhle formě patřím,“ řekl.

Nejrychlejší čtvrtku měl Američan Michael Cherry 44,82, další čtyři běželi po 45 sekund, vesměs s vypuštěným závěrem. Síly šetřil i světový rekordman v běhu na 400 metrů, Jihoafričan Wayde van Niekerk, jehož letos trápí zdravotní problémy.

Světová rekordmanka v hodu kladivem Polka Anita Wlodarczyková zahájila cestu k třetímu olympijskému zlatu hned prvním vydařeným pokusem 76,99, více než tři metry přes kvalifikační limit.

Podobně suverénně postoupila do finále srbská dálkařka Ivana Španovićová. Bronzová z Ria de Janeira přistála na rovných sedmi metrech. Ruska Darja Klišinová, druhá z mistrovství světa v roce 2017, měla tři přešlapy a ve finále nebude.

V běhu žen na 3000 metrů překážek měla nejlepší čas Winfred Yaviová z Bahrajnu 9:10,80. Tak rychle se ještě rozběh steeplu na hrách nikdy neběžel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme