Málo sněhu, mrazivý vítr a přípravy studií. Výprava Radiožunálu se zabydluje v Koreji

Sportovci z celého světa se sjíždějí do Jižní Koreje, kde v pátek začnou zimní olympijské hry. První noc v Koreji mají za sebou reportéři Radiožurnálu.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiožurnál připravuje největší olympijské vysílání v historii. Český rozhlas má jako jediné české rádio práva na vysílání z her a využije je hned na dvou stanicích, Radiožurnálu a Radiožurnálu - Olympijském speciálu.

Olympijský řidič na dálkové ovládání

Číst článek

„Jsme na dobré cestě. Připravujeme obě studia, která Radiožurnál v Koreji má. To v Českém olympijském domě už je téměř hotové a finišujeme i se studiem v mezinárodním vysílacím centru,“ vzkazuje z Pchojngčchangu vedoucí radiožurnálové výpravy Miroslav Bureš.

Organizátoři se zdají být nachystáni, v Pchjongčchangu se ukazuje korejská preciznost. „Ve srovnání s posledními olympiádami v Soči a Riu je to o hodně lepší, zatím si nikdo nestěžuje ani na ubytování, ani na dopravu. Ale zatím tu není mnoho lidí. Až dorazí davy fanoušků především ze Soulu, ukáže se, jak je na tom třeba doprava,“ tuší reportér.

Komplikací by mohlo být počasí, které je v Pchjongčchangu opravdu zimní, tedy hlavně hodně chladné, problémem je i silný vítr.

„Je tu pořádná zima, je kolem 10 a více stupňů pod nulou. Mrazivý vítr nízkou pocitovou teplotu ještě zvýrazňuje. Sněhu je v Pchjongčchangu málo, reportéři objeli sportoviště a příliš ho neviděli. Na závodištích ale leží vrstva umělého sněhu,“ vysvětluje Bureš. V příštích dnech se ale má výrazně oteplit.

Olympiáda je obrovskou akcí a zajistit bezpečnost účastníků je jedním z nejtěžších úkolů pro pořadatele, ne-li vůbec nejtěžším. Pořadatelé mají seznam 36 tisíc lidí, které odmítají do Koreje pustit. „Tváří se, že mají všechno pod kontrolou. Snad jim můžeme věřit, nic jiného nám ani nezbývá,“ dodává Miroslav Bureš.

Petr Král, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme