Plavec Micka do finále olympijské osmistovky nepostoupil. V rozplavbě skončil na 28. místě

Český plavec Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob na olympijských hrách v Tokiu do osmičlenného finále nepostoupil. Šestadvacetiletý rodák z Prahy skončil s časem 7:59,04 na 28. místě. Nejrychlejší byl Mychajlo Romančuk z Ukrajiny v novém olympijském rekordu 7:41,28.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Micka

Jan Micka | Foto: ČSPS - Martin Sidorjak

Celkem se v pěti rozplavbách představilo 33 startujících a Micka v té poslední obsadil sedmé místo.

Seemanová poplave o medaile, semifinále kraulařské dvoustovky ozdobila českým rekordem

O 10,11 sekundy zaostal za svým českým rekordem, který stanovil v červnu 2019 na mistrovství světa v korejském Kwangdžu. Ani ten by ale v Tokiu na finále nestačil, osmý Ital Gregorio Paltrinieri postoupil s časem 7:47,73.

Micka startuje na třetí olympiádě, ale na osmistovce se pod pěti kruhy představil poprvé. V Londýně v roce 2012 se plaval 1500 metrů a skončil na 24. místě.

O čtyři roky později v Riu de Janeiru si na této trati polepšil na 12. pozici a startoval také na kraulařské čtyřstovce, ve které obsadil 29. místo. V Tokiu jej čeká start na patnáctistovce v pátek.

Rozplavby s českou účastí:
Muži:
800 m v. zp.: 1. Romančuk (Ukr.) 7:41,28, ...28. Micka (ČR) 7:59,04 – nepostoupil do finále.