Basketbalisté prohráli s Francií, tenistky postoupily do semifinále, Seemanová doplavala šestá

Čeští basketbalisté v zápase s favorizovanou Francií prohráli o 20 bodů. Tenistky můžou na olympijských hrách v Tokiu získat dva cenné kovy. Po postupu Markéty Vondroušové do semifinále dvouhry uspěly i Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou ve čtyřhře. Plavkyně Barbora Seemanová ozdobila první český start ve finále olympijských her po 21 letech šestým místem.

Aktualizujeme Tokio (Aktualizováno: 22:28 28. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský během zápasu proti Íránu. | Foto: Eric Gay | Zdroj: Reuters

Seemanová se ve finále pod pěti kruhy představila jako první česká plavkyně od roku 2000, kdy byl prsař Daniel Málek v Sydney pátý na stovce i dvoustovce.

Seemanová doplavala ve finále olympijského závodu šestá, znovu překonala český rekord

Pár hodin po šestém místě na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách v Tokiu nepostoupila Seemanová do rozplavby na poloviční trati. Časem 53,98 obsadila 21. místo, k postupu mezi nejlepších šestnáct jí scházely tři desetiny. V rozplavbách dvoustovky skončili i znakař Jan Čejka a prsařka Kristýna Horská, které nestačil ani nový český rekord.

Tenistky postoupily

Tenistka Markéta Vondroušová bude hrát na olympiádě v Tokiu o medaile ve dvouhře. Ve čtvrtfinále jí po prvním setu vzdala Španělka Paula Badosaová.

Do semifinále postoupily i deblistky Krejčíková se Siniakovou. Turnajové jedničky prohrály s Australankami Ashleigh Bartyovou a Storm Sandersovou první set 3:6, druhou sadu ale vyhrály 6:4 a v rozhodujícím super tie-breaku pak zvítězily 10:7.

Vodní slalomáři

Také vodní slalomář Jiří Prskavec hladce prošel z kvalifikace do olympijského semifinále. Mistr světa a obhájce bronzu z Ria byl na kajaku čtvrtý.

Kanoistka Tereza Fišerová postoupila do čtvrtečního semifinále. V nově zařazené disciplíně skončila česká slalomářka v kvalifikaci třetí, když předčila i australskou hvězdu Jessicu Foxovou.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít