Poslední olympijský pátek nabídl český smutek ve štafetě i další pokračování německé hokejové pohádky

Čtrnáctý den olympijských soutěží byl na události poměrně chudý, zato však bohatší na zážitky. Z českého pohledu šlo především o prohrané semifinále s týmem olympijských sportovců z Ruska a o mužskou štafetu, ve které to dlouho vypadalo na velmi dobrý výsledek.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Francouz se proti Gavrikovově střele natahoval marně | Foto: Grigory Dukor | Zdroj: Reuters

Další z českých sportovců Nikol Kučerová sice bojovala, ale ve skikrosu nepřekvapila a skončila ve čtvrtfinále.

Čeští hokejisté taktéž bojovali, ale dlouhodobá střelecká nemohoucnost národního týmu společně s pokračujícím semifinálovým prokletím znamená pouze možnost vybojovat v sobotu bronz.

V druhém semifinále předvedli další obrovské překvapení skvěle hrající hokejisté Německa, kteří po favorizovaném Švédsku ve čtvrtfinále porazili kanadské obhájce triumfu ze Soči i Vancouveru.

I biatlonová štafeta mužů předvedla sympatický výkon. Závod měli skvěle rozjetý, v polovině závodu po úsecích Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra byli dokonce ve vedení.  Střelecký i běžecký výpadek ale poslal Čechy na konečné sedmé místo. 

Vítězství překvapivě slavila štafeta Švédska, některé favorizované štafety, včetně té francouzské, totiž vyhořely. Pro stříbro si dojeli Norové a pro bronz Němci.

Mezi disciplínami bez české účasti se vyjímaly volné jízdy krasobruslařek a čekání do poslední chvíle, která z Rusek nakonec vyhraje.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme