'Počítáme s účastí na příštích olympiádách.' Předseda MOV Bach jednal s vůdcem KLDR Kim Čong-unem

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se sešel s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem, který projevil zájem o další spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem při rozvoji sportu v zemi. Ujistil, že KLDR počítá s účastí na příští letní olympiádě v Tokiu v roce 2020 i na zimních hrách v Pekingu 2022.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda MOV Thomas Bach s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem | Zdroj: Reuters

Bach absolvoval v pátek s Kim Čong-unem půlhodinové jednání, po němž společně sledovali fotbalové utkání na stadionu v Pchjongjangu.

Kim Čong-un v Číně jednal se Si Ťin-pchingem. Mluvili spolu o bezjaderné KLDR

Číst článek

„Byla to velmi plodná schůzka. Ukázalo se, že nejvyšší vůdce má jasnou představu o roli, jako sport může hrát ve společnosti, pokud jde o vzdělání či zdraví,“ řekl v sobotu Bach agentuře AP v Pekingu.

Dodal, že Kim Čong-un mu řekl, že účast Severní Koreje na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu a společný nástup obou korejských výprav při slavnostním zahájení byly „důležitým přínosem k mírovému dialogu“.

Severokorejští sportovci se normálně olympijských her účastní, do znepřátelené Jižní Koreje však byli vysláni až po lednových jednáních na poslední chvíli. Hokejistky dokonce vytvořily společný tým, dál se v Pchjongčchangu představili lyžaři z KLDR a krasobruslařská sportovní dvojice.

Thomas Bach a Kim Čong-un | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme