Program posledního dne olympiády: hokejové finále, 30 km žen a slavnostní zakončení

V rámci posledního dne olympijských her už uvidíme Čechy pouze ve dvou závodech. Do druhého dne vstoupí soutěž čtyřsedadlových bobů i se dvěma českými posádkami Dominik Dvořák, Jan Šindelář, Jaroslav Kopřiva, Jakub Nosek a Jan Vrba, Dominik Suchý, Jan Stoklasa, David Egydy. Na start ženského běhu na 30 km klasicky se postaví Kateřina Beroušková a Petra Hynčicová. 

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí hokejisté právě postoupili do finále olympijského turnaj | Foto: Brian Snyder | Zdroj: Reuters

Z dalších událostí posledního dne je pět minut po jedné hodině ranní českého času na programu finále ženského curlingu, o necelou půl hodinu později začátek krasobruslařské exhibice a po páté hodině ranní i finále hokejového turnaje, ve kterém se Němci pokusí překvapit ruského favorita.

Druhý zlatý den Ester Ledecké. Vše o senzačním českém úspěchu na jednom místě

Číst článek

Tečku za XXIII. zimními olympijskými hrami napíše tradičně závěrečný ceremoniál, který v Pchjongčchangu vypukne od 20.00 místního neboli v pravé poledne středoevropského času. 

Diváky i zbylé sportovce, kteří dosud neodletěli z dějiště her domů, čeká koncertní vystoupení několika jihokorejských zpěváků, slavnostní stažení olympijské vlajky a její předání starostovi Pekingu.

Ten bude totiž stejně jako před deseti lety dějištěm příští olympiády. V roce 2022 ale půjde o olympiádu zimní, nikoliv letní jako v roce 2008. Následovat bude představení právě hlavního města Číny.

Zaznět by měly hymny Jižní Koreje, Číny a Řecka a největší pozornost bude jistě poutat defilé olympijských výprav jednotlivých zemí.

Nedělní program na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu:

  • 1.05 curling - finále žen: Korea - Švédsko,
  • 1.30 čtyřboby muži - 3. a 4. jízda (ČR),
  • 1.30 krasobruslení - exhibice,
  • 5.10 hokej - finále: OSR - Německo,
  • 7.15 běh na lyžích - 30 km klasicky ženy (Beroušková, Hynčicová),
  • 12.00 slavnostní zakončení.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme