Severní Koreu bude na olympiádě v Pchjongčchangu zastupovat její oficiální nejvyšší představitel

Severokorejskou delegaci na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu povede formální nejvyšší představitel KLDR. Předseda stálého výboru Nejvyššího lidového shromáždění Kim Jong-nam by měl do Jižní Koreje dorazit už v pátek na oficiální zahájení her. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo pro sjednocení.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejský olympijský tým po příjezdu do Jižní Koreje | Foto: Jeon Heon-Kyun | Zdroj: Reuters

Kim Jong-nam má v Severní Koreji jen formální roli ale plní úkoly, které jsou v jiných zemích v rukou hlavy státu. Například podepisuje mezinárodní smlouvy nebo přijímá velvyslance.

Dva lyžaři ze severu. Sportovci z KLDR se můžou poprvé v historii zúčastnit zimní paralympiády

Číst článek

Skutečným vůdcem země je Kim Čong-un, který je oficiálně předsedou vládnoucí strany, předsedou Komise pro státní záležitosti a nejvyšším velitelem armády. Věčným prezidentem KLDR zůstává jeho dědeček a zakladatel státu Kim Ir-sen, který zemřel v roce 1994.

Soul a Pchjongjang se na severokorejské účasti na olympijských hrách v Pchjongčchangu dohodly v lednu. Na zahajovacím ceremoniálu sportovci obou zemí vystoupí pod společnou vlajkou. Státy sestavily třeba společný ženský hokejový tým.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme