Snowboardista Horák nezvládl kvalifikaci, do finále slopestylu nepostoupil

Prvním Čechem v sobotním programu her byl snowboardista Petr Horák. Kladenský rodák chyboval v obou jízdách kvalifikace slopestylu a ve své kvalifikační skupině obsadil nepostupové 15. místo.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardista Petr Horák | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Ve své kvalifikační skupině byl Petr Horák klasifikován jako 15. z osmnácti závodníků, celkově skončil v kvalifikaci s 27. nejlepším výsledkem, deset soupeřů bylo horších. Do nedělního finále postoupilo z každé z obou skupin šest nejlepších snowboardistů.

„Nečekal jsem, že bych měl být vítěz olympiády. Jsem strašně rád, že tu můžu být, snažil jsem se ze všech sil. Trať je opravdu těžká, některé tréninkové jízdy byly super a podmínky jsou skvělé, tak mě mrzí, že to nevyšlo, ale je to život, nebudu se z toho zbourávat,“ řekl Radiožurnálu Petr Horák.

Při své olympijské premiéře musel kladenský snowboardista neplánovaně hodinu čekat, pořadatel zdržel vítr a nutné úpravy na trati. Pak Horák chyboval hned na prvním „railu“ a upadl.

Na stejném místě chyboval i při druhé kvalifikační jízdě a navíc spadl na posledním skoku, od rozhodčích získal 41,93 bodu, na postup bylo potřeba přes 78 bodů.

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu:
Snowboarding, slopestyle - kvalifikace:
Muži: 1. Kleveland (Nor.) 83,71 b. a Parrot 87,36, 2. McMorris (oba Kan.) 86,83 a Garcia Knight (N. Zél.) 80,10, 3. Toutant (Kan.) 78,01 a Gerard (USA) 82,55, ...15. Horák (ČR) 41,93.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme