Zlato z velkého můstku bere Polák Stoch, Koudelka skončil pětadvacátý

Polák Kamil Stoch obhájil v Pchjongčchangu zlatou olympijskou medaili ve skoku na lyžích na velkém můstku. Druhý skončil vítěz ze středního můstku Andreas Wellinger z Německa a bronz z minulého víkendu si zopakoval Nor Robert Johansson. Nejlepší z Čechů Roman Koudelka obsadil 25. místo, Čestmír Kožíšek byl čtyři příčky za ním, Viktor Polášek do druhého kola nepostoupil a obsadil 44. místo.

Pchjongčchang (Aktualizováno: 16:30 17. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan na lyžích Kamil Stoch získal na olympijských hrách v Pchjongčchangu zlato na velkém můstku. | Zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/CARL SANDIN

Nejdelší skok v úvodním kole předvedl Rakušan Michael Hayböck, který jako jediný dosáhl na hranici 140 metrů. Ale Stoch měl vyšší bodové hodnocení. Třicetiletý Polák, který v Soči vyhrál oba závody a v této sezoně triumfoval v pěti z posledních devíti klání Světového poháru, sahal po medaili v Pchjongčchangu i na středním můstku. Po prvním kole byl druhý, ale nakonec skončil bez medaile.

Tentokrát už chybu nezopakoval, přestože Wellinger útočil a předvedl nejdelší skok dne 142 metrů. Stoch odpověděl skokem dlouhým 136,5 metru a to stačilo na udržení vedoucí pozice. Naopak jeho největší soupeř ve Světovém poháru Němec Richard Freitag hned první kolo pokazil a skončil až devátý.

Roman Koudelka skončil jako nejlepší z Čechů stejně jako na středním můstu na 25. místě. Na olympiádě se čeští skokani naposledy představí v pondělí v soutěži týmů. V individuálních závodech ovšem předvedli jeden z nejslabších výkonů v historii - hůře dopadli jen před šestnácti lety v Salt Lake City. Následující vizualizace ukazuje nejlepší umístění a průměrné umístění českých skokanů na zimních olympijských hrách od dob Jiřího Rašky po Pchjongčchang.