Olympijský hokejový turnaj se bude hrát s českými puky

Celkem sedm tisíc kotoučů si objednali organizátoři Zimních olympijských her v Salt Lake City pro hokejové soutěže a všechny pocházejí z České republiky. Jako dodavatele oficiálních zápasových i tréninkových puků si Američané totiž vybrali malou moravskou firmu Gufex.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijský puk | Foto: Salt Lake 2002

Dostat podobnou zakázku rozhodně nemohlo být nic jednoduchého, i mezi výrobci hokejových puků existuje silná konkurence. Jak těžký byl boj o olympijské hry v Salt Lake City? "Jednání složitá moc nebyla, protože mám firmu, která je oficiálním partnerem Mezinárodní hokejové federace," říká majitel Pavel Mráček.

Přes její činovníky se seznámil s ředitelem přípravy olympijského turnaje v Salt Lake City panem Moorem, osobně s ním několikrát jednal na mistrovství světa v Hannoveru. "Moore navrhl naši nabídku v jejich přípravném výboru, ověřili si kvalitu puků, ani nevím proč, ale nakonec vybrali nás. Netuším, kolik bylo dalších zájemců," popisuje Mráček cestu českých puků do Utahu. Asi dva tisíce s jiným logem půjde na paralympiádu, která tam bude o měsíc později.

Od rána do večera vidí Pavel Mráček kolem sebe jen samé hokejové puky. Nemá už tak trochu profesionální deformaci, když přijde na hokej? Dokáže si vychutnat i hru samotnou? "Jsem normální fanoušek," přiznává úspěšný podnikatel a dodává: "Samozřejmě, že někdy se přidám, když skončí puk se zajímavým logem v hledišti, a snažím se ho získat. Je to takový pěkný suvenýr. Jsem hlavně rád, když jsou to naše kotouče. Od té doby, co jsme s puky přišli na trh, vyhráli s nimi naši hokejisté olympiádu v Naganu, mistrovství světa v Lillehammeru, Petrohradu i Hannoveru."

Tomáš Lörincz, Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme