Olympijský hokejový výběr se rýsuje

Jen čtyři zápasy z plánovaných devíti shlédl reprezentační trenér Josef Augusta na své inspekční cestě po zámoří, a už se vrátil domů. Další čtyři duely viděl na televizní obrazovce, a jak po návratu domů připustil, stihl vše co potřeboval. Vše ostatní je podle Augustových slov na Ivanu Hlinkovi, který spolu s Františkem Černíkem cestu dotáhnou do plánovaného konce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokej

"Potřebovali jsme mluvit s některými hráči. Například s Eliášem, Sýkorou, Haškem. Teď se můžeme vydat do Ruska a do Švýcarska", naznačil kouč své další kroky. Ty by měly směřovat nejen k blížícím se Hrám v Salt Lake City, ale také k dalším reprezentačním akcím.

"Máme dobré reference i o dalších hráčích, takže se v nominaci nedá vyloučit nějaké překvapení. Všichni navíc byli velmi vstřícní a ochotní", nebyl Augusta ani tentokrát konkrétní při odpovědi na otázku, jaké poznatky si ze zámoří přivezl. Jednou z mála jistot je jméno kapitána týmu: v Salt Lake City bude mít "céčko" na dresu Jaromír Jágr. Více by se měla veřejnost dozvědět po zasedání Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje, které bude na programu 12. prosince ve Velké Bíteši. "Po tomto zasedání zveřejníme osmnáct jmen, zbytek po návratu z Baltika Cupu v Moskvě".

I když Josef Augusta konkrétní nebyl, leccos se dá z jeho náznaků vyvozovat: Dominiku Haškovi by zřejmě měli krýt záda Roman Turek s Romanem Čechmánkem, a v nominaci se s největší pravděpodobností neobjeví více než pět hráčů z Evropy. Počítat se nedá se zraněnými Petrem Svobodou a Martinem Strakou, které Josef Augusta s Vladimírem Martincem ze svého seznamu definitivně vyškrtli.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme