ONCE vítězně v časovce, do žlutého Španěl Galdeano

Čtvrtou etapu cyklistické Tour de France, kterou byla časovka družstev na 68 kilometrů, vyhrál tým ONCE. Do žlutého trikotu pro vedoucího závodníka se tak oblékne Španěl Gonzáles Galdeano. Osmnáctá pozice v celkové klasifikaci patří se ztrátou 55 sekund Pavlu Padrnosovi.

Tour de France - Gonzales de Galdeano | Foto: ČTK/EPA

Cyklisté z ONCE-Eroski ve žlutočerné barevné kombinaci byli po třetině trati na průběžném druhém místě za dánským Tiscali, na 40. kilometru už ale vedli a vyměřenou trať o délce 67,5 kilometru zvládli v nejrychlejším čase 1:19:49 hodiny. Za Galdeana se posunul na druhou pozici celkové klasifikace další člen ONCE, jeho krajan Joseba Beloki. Za španělským týmem skončili druzí závodníci ze stáje US Postal včetně Pavla Padrnose, takže vítěz předchozích tří ročníků Američan Lance Armstrong je po dnešní čtvrté etapě již třetí. "Tým pracoval dobře. S výsledkem jsem docela spokojený, rozhodně ne zklamaný," líčil hned v cíli Armstrong v rozhovoru pro francouzskou televizi. Galdeano je po sedmi letech vůbec prvním Španělem, který pojede ve žlutém. Naposledy byl z jeho krajanů lídrem celého pelotonu v roce 1995 pětinásobný vítěz Miguel Indurain. Cyklisté si dnes pochvalovali zejména počasí. Na rozdíl od loňského lijáku při časovce a řadě incidentů na kluzké silnici letos bylo zamračeno a lehký déšť se objevil až v závěru. Z dalších českých cyklistů skončil Tomáš Konečný s týmem Domo-Farm Frites na sedmém místě, Ján Svorada se svými kolegy z Lampre-Daikin desátý.