Omezení shromažďování osob by se mělo týkat i sportovců, trénovat by museli individuálně

Omezení shromažďování na maximálně šest lidí, které v pondělí mezi novými omezeními kvůli koronaviru schválila vláda, by se mělo týkat i sportovců. Ti nejsou mezi výjimkami, o kterých se na tiskové konferenci zmínil ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Praha (Aktualizováno: 23:09 12. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty Praha | Zdroj: Profimedia

Pokud se to po zveřejnění kompletního mimořádného opatření potvrdí, znamená to výrazné zkomplikování tréninkového procesu fotbalistů, případně jiných venkovních sportů.

Trenér reprezentace Šilhavý má koronavirus, nakazil se i jeden z hráčů. Tým do Skotska může

Číst článek

Ty halové včetně ledního hokeje už od pondělka trénovat nesmějí kvůli uzavření vnitřních sportovišť. Opatření vláda zatím vyhlásila do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Nouzový stav ale může kabinet se souhlasem Poslanecké sněmovny prodloužit.

Jasno bude v úterý

Lze očekávat, že v úterý se budou podmínky pro sportovce dále vyjasňovat. Otázkou je, jak bude pokračovat například příprava trojice českých účastníků fotbalové Evropské ligy. Slavii, Spartu a Liberec čekají do konce října první a druhé kolo základních skupin.

Podle Prymulových vyjádření ze čtvrtka, kdy ohlašoval zastavení sportovních akcí v Česku počínaje pondělkem, by pro domácí zápasy měly tyto kluby dostat výjimku.

Ta se měla vztahovat i na tréninky, protože ty jsou jinak v pondělí a v úterý omezeny na maximálně dvacítku lidí venku. Není jasné, zda bude totéž platit i pro přísnější restrikce platné od 14. října.

Opatření vláda zatím vyhlásila do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Nouzový stav ale může kabinet se souhlasem Poslanecké sněmovny prodloužit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme