Osmé místo stačilo Elofssonovi k celkovému triumfu

Nor Thomas Alsgaard zvítězil v posledním podniku letošního Světového poháru v běhu na lyžích, maratonu klasickou technikou v norském Lillehammeru. Ani to mu ale nestačilo na celkový triumf, který si připsal Švéd Per Elofsson, dnes osmý. Rozdíl mezi prvními dvěma závodníky je přitom v konečném účtování jen tříbodový. Závod žen vyhrála Norka Anita Moenová, ale vítězství ve Světovém poháru měla už dříve jisté její krajanka Bente Skariová. Naše Kateřina Neumannová skončila celkově druhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Per Elofsson | Foto: Salt Lake 2002

Závod žen měl dramatický finiš. O vítězství Moenové nebylo pochyb, ale její krajanku a druhou v pořadí Vibeke Skofterudovou dělila v cíli od třetí Němky Manuely Henkelové pouze délka lyže. Souboj mužů ovládli Norové, kteří se sjednotili v boji proti Elofssonovi. Domácí běžci nakonec obsadili první až páté místo. Nejlépe situaci na trati vystihl Němec Andreas Schlütter, který skončil šestý.

Výsledky maratonu na 58 km mužů:
1. Alsgaard 2:24:08 hod., 2. Aukland -37 s, 3. Estil - 39, 4. Hjelmeset -1:46, 5. Skorstad (všichni Nor.) -1:49, 6. Schlütter (Něm.) -3:33.

Výsledky maratonu na 58 km žen:
1. Moenová 2:43:39, 2. Skofterudová (obě Nor.) -31, 3. Henkelová (Něm.) -32, 4. Belmondová -1:13, 5. Paruzziová (obě It.) -1:34, 6. Salonenová (Fin.) -1:36.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme